kraj:
Polska
25-03-2013, 10:54 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: paszport jest passe?

Zmiany w PLL LOT, strajki w Lufthansie, nowe pomysły Unii, hotele nie z tej ziemi, paszportowe rewelacje - o tym wszystkim przeczytacie w kolejnym przeglądzie najciekawszych informacji tygodnia.

Rewolucje w PLL LOT

 
Linie LOT zrezygnowały ze stosowania się do „Zbioru Zasad Działania Pilotów”. Ten wewnętrzny dokument od 2010 roku służył przewoźnikowi do określania wymogów stawianych przed kandydatami na nowych pilotów, a także regulował przysługujące im przywileje. Teraz LOT będzie posługiwać się Kodeksem Pracy, co ma umożliwić obniżenie kosztów działalności.
 
Ponadto przewoźnik planuje wymianę brazylijskich samolotów Embraer na bardziej pojemne i wydajne Boeingi. Prawdopodobnie z posunięciem tym będzie wiązała się kara - za przedterminowe zerwanie umów leasingowych linia może zapłacić nawet 250 mln zł.
 

Lufthansa odwołała 500 lotów

 
Około 500 lotów Lufthansy zostało odwołanych 21 marca, po tym jak związkowcy linii zapowiedzieli strajk na kilku niemieckich lotniskach. Personel naziemny domagał się podwyżek płac i zabezpieczenia przed zwolnieniami.
 

Unia ureguluje lotnictwo

 
Komisja Europejska przedstawiła założenia nowelizacji ustawy o prawach pasażerów. Z perspektywy pasażerów korzyści wynikające ze zmian to m.in. bardziej precyzyjne zasady wypłacania odszkodowań czy krótsze postępowanie reklamacyjne. Jeżeli nowelizacja zostanie przyjęta, wysokość odszkodowań za opóźnienia będzie jednak zależeć od długości trasy (im krótsza, tym niższa rekompensata), a na krótkim dystansie przewoźnicy będą mogli ograniczyć pomoc dla pasażera.
 

Paszport jest passe?

 
Polacy coraz mniej potrzebują paszportów - w ubiegłym roku wydano ich tylko 1,5 miliona podczas gdy jeszcze przed dekadą liczba ta była zwykle o milion większa. To wcale nie znaczy, że mniej podróżujemy - po prostu chętnie korzystamy z możliwości podróżowania w granicach Unii za okazaniem dowodu osobistego.
 

Hotele o wyjątkowych specjalnościach

 
W Europie powstała sieć hoteli, która specjalizuje się w... rozwodach. Skłócona para, która przyjeżdża na weekend, ma do dyspozycji mediatora, psychologa i prawnika, dzięki którym rozstaje się w miłych warunkach, w międzyczasie korzystając ze spa i innych usług relaksacyjnych.
 
Zdumieni? To jeszcze nic. Niektóre portugalskie hotele zaczęły oferować pobyt w pakiecie z... przeszczepem włosów. Podobno turystyka dla łysiejących staje się z roku na rok coraz popularniejsza.
 

Okazje, promocje, dobre oferty

 
Jeżeli macie zamiar wyjechać za granicę, warto to zrobić właśnie teraz. Linie autokarowe obniżają ceny ze względu na przedłużające się mrozy - taka strategia ma skłonić klientów do podróżowania pomimo niesprzyjającej pogody. Do Holandii pojedziecie już za 199 zł! Warto przejrzeć system rezerwacji BiletyAutokarowe.pl w poszukiwaniu równie korzystnych ofert.
 

Dobra rada na zakończenie

 
Branżowe media opisują przypadek kobiety, która po odbyciu podróży lotniczej, dotarłszy do domu zorientowała się, że z walizki zniknął flakon drogich perfum. Linia nie przyjęła zgłoszenia o kradzieży, ponieważ należy je złożyć w chwili odbioru bagażu.
 
Wbrew pozorom takie ograniczenie jest całkiem rozsądne - gdyby nie ono, każdy mógłby zgłosić kradzież i domagać się odszkodowania już po przepakowaniu walizki w odosobnionym miejscu. Dlatego przyjrzyjcie się swojemu bagażowi jeszcze na lotnisku: otwórzcie go i zobaczcie, czy ktoś nie przebierał w waszych rzeczach.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: Kraków jest LVTO
 
* * *
 
Informowała i radziła redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupicie bilety autokarowe do Belgii, Francji, Hiszpanii oraz blisko 30 innych europejskich krajów - najtaniej, najszybciej, najwygodniej. Zapraszamy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Hotele, Lufthansa, PLL LOT, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »