kraj:
Austria
22-04-2013, 16:38 komentarzy: 0

Pałac Liechtenstein już dostępny dla zwiedzających

Pałac Liechtenstein oraz jego wspaniałe ogrody jest pierwszym i jednym z najwspanialszych przykładów sztuki barokowej w Wiedniu. Po gruntownej, czteroletniej renowacji zostaje udostępniony zwiedzającym w nowym blasku. Teraz można w pełni podziwiać jego piękno i przepych.

Pałac Liechtenstein Pałac Liechtenstein , © Palais Liechtenstein GmbH_Fotomanufaktur Grünwald

Prywatna kolekcja sztuki książąt Liechtensteinu obejmuje mistrzowskie dzieła sztuki od czasów wczesnego renesansu po okres biedermeierowski. Można tu podziwiać jeden z największych zbiorów Rubensa, centralne prace van Dycka, Lucasa Cranacha i Rafaela jak i dzieła Rembrandta, van Ruysdaela i Hamiltona.

Czytaj wiadomości z Austrii
 
Do tego dochodzi porcelana, bogata kolekcja przedmiotów z brązu oraz jedna z najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj okazałych francuskich dorożek. Szczególnie wartościowym eksponatem jest też Badminton Cabinet, najdroższy mebel świata. Ogromna różnorodność obrazów, rzeźb, mebli, porcelany i tapiserii w połączeniu z architekturą pałacu Liechtenstein i tamtejszych ogrodów tworzy przyjemną i szlachetną atmosferę rodzinnego zbioru.

Pałac Liechtenstein
Pałac Liechtenstein, © Palais Liechtenstein GmbH_Fotomanufaktur Grünwald

Pałac Liechtenstein z ogrodami można zwiedzać jedynie w grupie po wcześniejszej rezerwacji terminu oraz w ramach specjalnych wydarzeń np. „nocy muzeów“. Bilety nie należą do tanich, ich ceny zaczynaja się od 20 do nawet 38 EUR za osobę.

Gdzie jest Pałac Liechtenstein? Wiedeń, Austria, Zobacz na mapie

Bliższe informacje na stronie: htttp://www.palaisliechtenstein.com

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Ciekawostki ze świata, Liechtenstein, Pałac, W Austrii, Wiedeń


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »