kraj:
Austria
24-05-2013, 12:40 komentarzy: 0

26. Bieg Kobiet w Wiedniu

W niedzielę, 26 maja 2013 miasto Wiedeń będzie gospodarzem kolejnego, tradycyjnego Biegu Kobiet (Österreichischer Frauenlauf). Ta największa, przeznaczona wyłącznie dla pań impreza biegacza w Europie odbędzie się w stolicy Austrii już po raz 26.

26. Bieg Kobiet w Wiedniu 26. Bieg Kobiet w Wiedniu , fot. Agentur Diener, ®Österreichischer Frauenlauf

W ubiegłym roku na starcie Biegu Kobiet stanęły panie z 66 państw. Najmłodsza z uczestniczek miała zaledwie 6 lat, najstarsza – 80! W biegu uczestniczyło także kilka tysięcy uczennic i nauczycielek ze 136 szkół, biorących udział w programie motywowania do regularnego uprawiania sportu. W sumie ponad 30.000 tryskających energią i uśmiechniętych zawodniczek wzięło udział w jubileuszowym, 25. Biegu Kobiet w Wiedniu, a organizatorzy zanotowali w tym roku jeszcze większe zainteresowanie imprezą.

Trasy biegu, prowadzące przez malowniczy Prater, wynoszą 5 oraz 10 km. Ponadto przygotowano pięciokilometrowy odcinek do Nordic Walking. Teren jest płaski, dlatego nawet początkujące biegaczki mogą wziąć udział w imprezie. Przed i po biegu przewidziano dla uczestniczek oraz odwiedzających liczne atrakcje, m.in. koncerty, stoiska z odzieżą i sprzętem sportowym oraz spotkania informacyjne na temat biegania i zdrowia, które rozpoczną się już w sobotę, 25 maja.

Czytaj wiadomości z Austrii

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.oesterreichischer-frauenlauf.at. Zapraszamy wszystkie kobiety do uczestnictwa, a panów, jak zwykle, do kibicowania paniom!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 26. Bieg Kobiet, Ciekawostki ze świata, Österreichischer Frauenlauf, w Austrii, w Wiedniu


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »