kraj:
Polska
15-12-2011, 15:42 źródło: Własne     komentarzy: 1

brak opisu

, Własne

Podróże z książką

Wakacyjne wojaże to wspaniała rzecz. Niestety, nawet jeśli są naszym udziałem nie wypełnimy nimi choćby całego lata. Nic nie szkodzi. Podróżować można na wiele sposobów.

Dobrym pomysłem na długie, wolne od pracy lub nauki dni, jest podróżowanie z książką. Nie chodzi o to, by czytać tylko przewodniki, choć i te są obecnie coraz ciekawsze.

Na polskim rynku wydawniczym ukazało się bardzo wiele ciekawych  książek , będących relacjami z pobytów różnych osób w różnych zakątkach świata.

Podróże z książką z pewnością kształcą prawie tak samo jak te prawdziwe. Zwłaszcza jeśli weźmiemy do ręki odpowiednią książkę. Nie zapełnimy nimi wspomnień i emocji, ale pogłębimy swoją wiedzę dotyczącą otaczającego nas świata.

Jeden z najsłynniejszych współczesnych polskich dziennikarzy i podróżników Ryszard Kapuściński zaprasza w swoich książkach do zwiedzenia i dogłębnego poznania wielu krajów. Czytając jego książki odbędziemy fascynujące podróże do Afryki, Indii, Ameryki Południowej czy Rosji (ZSRR).

Podróże literackie pozwalają nam zrozumieć historię, kulturę i sposób bycia ludzi żyjących blisko nas i tych oddalonych od nas o wiele tysięcy kilometrów. Natomiast na pewno są dobrym pomysłem na wypełnienie czasu pomiędzy naszymi wyjazdami.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Książki, Podróże


reklamy:

Komentarze

Snake (94), 15-12-2011 20:42

Czytałem Kapuścińskiego "Cesarza" o reżimie Hajle Sellasje w Etiopii. Nie jest to zwykły reportaż. Ukazuje jak ludzie potrafią się od siebie różnić obyczajowo, wyznaniowo, kulturowo, postępem. Można również przyjrzeć się pojęciu władzy absolutnej, która przez nasze dzieje jest nam szczególnie bliskie. Jak dla mnie lektura obowiązkowa.


Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »