kraj:
Francja
17-03-2012, 15:05 źródło: Świat Podróżników     komentarzy: 4

Polak wykonał największe zdjęcie Mont Blanc

Polski fotograf i alpinista Kamil Tamiola wykonał z pokładu helikoptera wyjątkowych rozmiarów zdjęcie szczytu Mont Blanc. Jego fotografia jest częścią większego projektu polegającego na multimedialnej prezentacji najsłynniejszych szczytów Alp.

Największe zdjęcie Mont Blanc, Kamil Tamiola Największe zdjęcie Mont Blanc, Kamil Tamiola , Alpinephotograph

"W czasie ostatniej sesji fotograficznej w masywie Mont Blanc wykonałem z pokładu helikoptera prawdopodobnie najbardziej precyzyjne zdjęcie Mont Blanc i okalających szczytów" - powiedział Kamil Tamiola.

Dołącz do nas na Facebooku

Fotografia została wykonana z wysokości 3400 m, w czasie przelotu nad lodowcem Grand Montets pomiędzy Aiguille Verte, Petit Dru i Aiguille a Bochard. Zdjęcie składa się z 85 klatek o rozdzielczości 14 Mpix każda. Do wykonania fotografii posłużył pełnoklatkowy Nikon D3s z obiektywami Nikkor 24-70 2.8 oraz Nikkor 70-200 2.8 w trybie manualnym. Złożenie zdjęcia w całość wymagało pięciu godzin czasu obliczeniowego na domowym 12-procesorowym mikro-superkomputerze, używając mojego oprogramowania napisanego w na potrzeby doktoratu.

Ostateczna wersja zdjęcia ma 215 Mpix rozdzielczości i zajmuje 1.5GB przestrzeni dyskowej, jako skompresowana fotografia. Jakość fotografii pozwala na zlokalizowanie pojedynczych alpinistów schodzących z grani Valle Blanche na Aiguille du Midi (powiększenie w prawej części zdjęcia). Interaktywną i skompresowaną wersję zdjęcia można oglądać tutaj.

Zdjęcie zostanie wykorzystane przez Muzeum Teylers w Hilversum (Holandia) w formie panoramicznego plakatu 5 m x 3 m w czasie kilkumiesięcznej ekspozycji poświęconej alpinizmowi.

Fotografia jest częścią większego projektu multimedialnego, nad którym obecnie pracuje, a którego celem jest kolekcja ultra-wysokiej rozdzielczości zdjęć najbardziej prominentnych szczytów Alp, na potrzeby nowych diagramem drogi tzw. topo dla Francuskiego Towarzystwa Alpinistycznego.

„Jestem bardzo podekscytowany, gdyż możliwe, że ustanowiliśmy rekord Guinessa” mówi Kamil Tamiola.

Kamil Tamiola jest fotografem outdoorowym, który specjalizuje się w fotografii górskiej. Na co dzień pracuje na University of Groningen w Holandii. Jego zdjęcia można było podziwiać w "National Geographic", "National Geographic Traveler", "Climber Magazine" i magazynie „Góry”. Współpracuje z jedną z najlepszych na świecie agencji fotografii podróżniczej i ekstremalnej, Aurora Photos USA.
 

Zapraszamy na profil Kamila Tamiola na facebooku.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Zdjęcie Mont Blanc


reklamy:

Komentarze

eryk2k1 (382), 23-03-2012 10:43

Nie ma jak dalekie podróże
Może Kamil tutaj na portalu podzieli się z nami swoimi pięknymi zdjęciami? :)

Alice (81), 20-03-2012 20:49

Nie każdy błądzi, kto wędruje
No proszę, kto by się spodziewał wytłumaczenia z samego "źródła". Fajny pomysł, fajne zdjęcie. Extra, tak trzymać!

Kamil Tamiola (1), 20-03-2012 20:15

Hey! Alice! Zdjęcie jest skompresowane, ze względu na ograniczenia w dozwolonym miesięcznym transferze. Fota normalnie "waży" 1.5 GB nieskompresowana. Jako skompresowany plik: 120 MB! Kliknij tutaj i powieksz preview zdjęcia! Zobaczysz ludzi schodzacych grania Valle Blanche! http://blog.alpine-photography.com/2012/03/08/size-matters-215mpix-mount-blanc-panorama/

Alice (81), 20-03-2012 12:55

Nie każdy błądzi, kto wędruje
Zdjęcie rewelka, chociaż szukam i szukam i nie jestem na tej stronie z prezentacją dopatrzeć się pojedynczych alpinistów. Może jednak za mała ta prezentacja.


Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »