kraj:
Polska
29-03-2012, 10:21 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

Samolot LOT

Samolot LOT, ŚwiatPodróżników

Nowe letnie połączenia na Lotnisku Chopina

Co najmniej 15 nowych połączeń rozkładowych z Lotniska Chopina uruchomionych zostanie w sezonie letnim 2012 r. Niewykluczone, że będzie ich więcej.

Największym wydarzeniem niewątpliwie będzie uruchomienie połączenia Warszawa-Pekin Polskich Linii Lotniczych LOT. Pierwszy samolot na tej trasie odleci 29 maja. Rozkład przewiduje, że loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu. W zamian zlikwidowane zostanie jednak połączenie do Hanoi.

Na początku czerwca LOT ponownie uruchomi połączenia do Bejrutu w Libanie i będzie je obsługiwać trzy razy w tygodniu. Polski przewoźnik zwiększa także częstotliwość rejsów do Aten (z 5 do 7 tygodniowo), Barcelony (z 5 do 7 tygodniowo), Bukaresztu (z 11 do 13 tygodniowo), Doniecka (z 3 do 5 tygodniowo), Erewania (z 3 do 5 tygodniowo), Kairu (z 2 do 3 tygodniowo), Kaliningradu (z 4 do 6 tygodniowo), Larnaki (z 3 do 4 tygodniowo), Madrytu (z 5 do 7 tygodniowo), Nicei (z 6 do 7 tygodniowo), Rzymu Fiumicino (z 4 do 5 tygodniowo), Sofii (z 5 do 7 tygodniowo), St Petersburga (z 5 do 7 tygodniowo), Tbilisi (z 3 do 5 tygodniowo), Tel Awiwu (z 5 do 7 tygodniowo).

Wizz Air od kwietnia uruchamia nowe połączenie z Warszawy do Budapesztu. Rejsy na tej trasie będą się odbywały cztery razy w tygodniu. Dwa razy na tydzień obsługiwane będzie połączenie do Madrytu, a trzy razy w tygodniu do Stavanger w Norwegii. W połowie czerwca uruchomione zostanie także połączenie sezonowe do Burgas w Bułgarii – na tej trasie loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu.

W sezonie letnim Warszawa znów będzie mieć bezpośrednie połączenia z Islandią. Na początku czerwca rejsy z Rejkiawiku uruchomi nowa tania linia lotnicza WOW Air (dwa razy w tygodniu). Nowe połączenia zapowiada także Island Express.

Włoskie tanie linie Air One otworzą dwa nowe połączenia: Warszawa-Mediolan Malpensa oraz Warszawa-Wenecja. Eurolot zapowiedział uruchomienie rejsów do Zadaru, a liniami Norwegian Air Shuttle ponownie będzie możn polecieć do Bergen. Prawdopodobnie wkrótce w Warszawie ponownie pojawi się także Adria z bezpośrednim połączeniem do Lubjany.

Ambitne plany dotyczące rynku krajowego ma nowa polska linia lotnicza – OLT Express. Przewoźnik zamierza uruchomić nowe trasy z Warszawy do Poznania, Rzeszowa i Szczecina oraz dodatkowe połączenia na trasach do Gdańska i Wrocławia.

Od 1 kwietnia OLT Express będzie stopniowo zwiększał częstotliwość swoich lotów na trasie Warszawa-Gdańsk. Docelowo przewoźnik chce obsługiwać sześć połączeń dziennie w dni powszednie oraz trzy w niedzielę. Na trasie z Warszawy do Wrocławia liczba lotów zwiększy się w tygodniu z dwóch do pięciu.

Od początku maja rusza nowe połączenie z Warszawy do Poznania. Od 6 maja przewoźnik uruchamia codzienne połączenie Warszawa-Szczecin, zaś od 16 maja uruchomione zostanie również nowe połączenie Warszawa-Rzeszów.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Lotnisko Chopina, Nowe połączenia


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »