kraj:
Polska
29-03-2012, 15:01 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

brak opisu

, rzecznikprasowy.

Warsztaty samoobrony dla przewodników

Kolejną edycję warsztatów samoobrony dla środowisk związanych ze starówką organizuje Urząd Miasta Torunia oraz Straż Miejska. W zajęciach uczestniczyć będą przewodnicy pracujący w Oddziale Miejskim im. M. Sydowa oraz w oddziale przewodnickim PTTK w Toruniu.

Inicjatywa przeprowadzenia warsztatów samoobrony dla osób związanych ze starówką wyszła z Biura Toruńskiego Centrum Miasta. Pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2011 roku. Skierowana była do dziewcząt i kobiet pracujących, uczących się lub mieszkających na starówce. Wówczas przeszkolono prawie 60 osób.

Obecnie organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw zagrożeniom związanym z bezpieczeństwem oprowadzających wycieczki.

Zajęcia odbywać się będą  31 marca i 1 kwietnia 2012 r. w X Liceum Ogólnokształcącym przy placu św. Katarzyny 9. Specjalną część informacyjną opracował Jarosław Paralusz – psycholog pracujący w Straży Miejskiej.

W materiale znalazły się podstawowe aspekty psychologiczne dotyczące bezpieczeństwa zarówno samych przewodników, jak i oprowadzanych  turystów. Oprócz wiedzy teoretycznej przewodnicy zdobędą również podstawowe umiejętności praktycznego reagowania na sytuacje zagrożenia i skutecznego odpierania ewentualnego ataku.

W zajęciach uczestniczyć będzie 28 osób podzielonych na dwie grupy.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Przewodnik, Turyści


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »