kraj:
Polska
03-04-2012, 08:23 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Podróże autokarowe Polaków: I kwartał 2012

Dokąd jeździliśmy w pierwszym kwartale tego roku? Preferencjom turystycznym Polaków przygląda się redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl. Raport przygotowano w oparciu o dane z ok. 4500 rezerwacji, wykonanych w okresie 1 stycznia - 30 marca 2012.

Głównym celem podróży Polaków były Wielka Brytania i Irlandia (ok. 30 proc. wszystkich rezerwacji) oraz Niemcy (ok. 20 proc.), gdzie wyjeżdżaliśmy przede wszystkim do pracy. Wiele zamówień obejmowało bilety otwarte, tzn. na przejazd w obie strony, ale o nieokreślonej dacie podróży powrotnej. Sprzedaż biletów do wymienionych wyżej krajów znacząco zwiększyła się w drugiej połowie marca, jako że wielu Polaków planuje z okazji Wielkanocy odwiedzić członków rodziny mieszkających za granicą. Z okazji zbliżających się świąt wzrosła również sprzedaż biletów z Niemiec i Anglii do Polski.
 
Ze względu na emigrację zarobkową dobrze sprzedawały się także bilety do Holandii (ok. 7 proc. zamówień) i Belgii (również ok. 7 proc.).
 
Sporą popularnością cieszyły się bilety do Włoch, Szwajcarii i Francji (każdy kraj zebrał po ok. 5 proc. wszystkich rezerwacji), jednak wiele zamówień dotyczyło kursów w okresie wakacyjnym. To udowadnia, że Polacy stają się świadomymi pasażerami - rezerwujemy bilety z coraz większym wyprzedzeniem, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet połowę kwoty, którą wydalibyśmy na organizację przejazdu w maju lub czerwcu.
 
Z miesiąca na miesiąc na popularności zyskuje Chorwacja, która może stać się nieoczekiwanym hitem nadchodzących wakacji. Zauważają to linie autokarowe i lotnicze - od stycznia przewoźnicy pracują nad uruchomieniem nowych połączeń z Zadarem, Splitem czy Zagrzebiem. Kursy nadal odbywają się jednak stosunkowo rzadko (dominują wyjazdy turnusowe - autokary jeżdżą raz w tygodniu), zatem warto pamiętać, by najpierw kupić bilet, a dopiero potem zająć się organizacją noclegu.
 
Kierunki wschodnie pozostają stosunkowo mało popularne. Spośród nich największym zainteresowaniem cieszą się przewozy na Litwę i Łotwę; rzadziej wybieramy się na Ukrainę. Dzięki linii Veolia od niedawna możemy również jeździć na Białoruś. Choć nie jest to bardzo popularne połączenie, zainteresowanie nim stale rośnie.
 
BiletyAutokarowe.pl to czołowy polski portal umożliwiający rezerwację biletów autokarowych. Oferujemy przejazdy do 32 krajów i 24 000 miejscowości w całej Europie. Umożliwiamy rezerwację online i telefoniczną.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże autokarowe


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »