kraj:
Polska
07-04-2012, 14:53 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Na Święta OLT Expressem

Rozpoczęła się rewolucja na polskim niebie! W kwietniu nowe połączenia z wrocławskiego lotniska uruchomiła linia lotnicza OLT Express. Pierwszym testem przewoźnika, który oferuje podróżnym alternatywę dla zatłoczonych pociągów i dziurawych dróg, będzie wielkanocny weekend.

OLT Express Pola

Regularne loty polskiej linii OLT Express ruszyły 2 kwietnia. Od poniedziałku z Portu Lotniczego Wrocław latamy do Gdańska (godz. 6.30 i 16.30, a od 18 kwietnia również godz. 8.25), Łodzi (godz. 10.30 i 20.45), Poznania (godz. 13.00, od 14 maja także o godz. 8.45 i 20.15) i Warszawy (godz. 8.45 i 19.30, od 7 maja dodatkowo godz. 7.15 i 18.00). Jeszcze 16 kwietnia do siatki lotów wejdzie Kraków. Z kolei 14 maja wrocławianie polecą do Szczecina, a 2 dni później także do Rzeszowa.

Już pierwsze dni funkcjonowania OLT Express we Wrocławiu okazały się sukcesem. Latające do Warszawy, 180-miejscowe Airbusy A320 były zapełnione nawet w 80% - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Ta tendencja powinna się utrzymać. Przed nami długi weekend majowy, a później piłkarskie Mistrzostwa Europy, a więc czas wzmożonego ruchu w komunikacji krajowej. Kiedy dodamy do tego nowoczesną infrastrukturę nowego terminala -Wrocław ma szansę stać się drugim po Gdańsku najważniejszym regionalnym portem dla OLT Express dodaje Dariusz Kuś.

Najbliższą okazją do przetestowania oferty nowego, regionalnego przewoźnika będzie Wielkanoc. - OLT może być interesującą alternatywą dla osób, które dotychczas wybierały długie i mało komfortowe podróżowanie pociągiem czy samochodem. Zwłaszcza, że ceny biletów są naprawdę atrakcyjne - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Przykładowo, podróż pociągiem w sobotę z Wrocławia do Warszawy zajmuje ponad 6 godzin. Koszt przejazdu - w pierwszej klasie TLK PKP Intercity - to 91 zł. Z OLT za 99 złotych można wylecieć z Wrocławia o godz. 8.45 i po 45 minutach być w stolicy. Osoby, które ukończyły 60 lat i studenci mogą liczy na 50% zniżkę.

Linie OLT Express powstały w 2011 roku w wyniku przejęcia przez Amber Gold, strategicznego inwestora, dwóch polskich przewoźników: OLT Jetair oraz Yes Airways. Przewoźnik oferuje dwadzieścia cztery połączenia między dziewięcioma największymi miastami w Polsce.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Nowe linie lotnicze, OLT Express


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »