kraj:
Polska
24-04-2012, 21:29 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

LOT z piłką na EURO 2012

Warszawa, 24 kwietnia 2012 roku – 10 samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT otrzyma specjalne malowanie z okazji zbliżających się tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie. Przewoźnik z własnej inicjatywy i według własnego projektu umieści na tylnej części kadłubów oraz na wingletach samolotów piłkę nożną, nawiązując stylistyką i kolorystyką do nowego motywu wizualnego LOT-u wprowadzonego na początku kwietnia br.

Samolot Lot z piłką Euro 2012 Samolot Lot z piłką Euro 2012 , Lot.com

Pierwszy z samolotów – Embraer 175 o rejestracji SP-LIA – został oklejony w miniony weekend a w rejs w „nowych barwach" udał się w niedzielę do Odessy. Według planów, kolejne 9 samolotów polskiego przewoźnika zostanie oklejonych grafiką do końca maja, tak aby już od początku czerwca wykonywały rejsy przede wszystkim między polskimi i ukraińskimi miastami. Specjalne malowanie otrzyma łącznie 10 samolotów – 8 egzemplarzy Embraera 175 oraz 2 egzemplarze Embraera 195.Piłka nożna, która widnieć będzie na samolotach LOT-u stylizowana jest według nowego motywu graficznego LOT-u wprowadzonego na początku kwietnia tego roku a który wpisuje się w światowe trendy zmierzające do łączenia symboli narodowych i ludowych detali z nowoczesnością. Na samolotach będzie także umieszczony po obu stronach napis w języku angielskim „Welcome to Poland 2012".

„Święto" piłki nożnej w Polsce i na Ukrainie jest jednym z ważniejszych wydarzeń tego roku. Było oczywistym, że LOT - od lat nieformalny ambasador naszego kraju - włączy się w promocję imprezy. Ciekawy motyw piłki nożnej na naszych samolotach będzie z pewnością zachęcał pasażerów do kibicowania i udziału w EURO 2012 – mówi Leszek Chorzewski, Rzecznik prasowy PLL LOT S.A.

Samoloty LOT-u promujące Mistrzostwa będą latać w specjalnym malowaniu co najmniej do końca lipca.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Malowanie, Samolot Lot z piłką Euro 2012


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »