kraj:
USA
30-05-2012, 19:56 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Światła na niebie. Szlakiem miejsc obserwacji UFO

Fenomen UFO rozpoczął się równo 65 lat temu. Od tamtej pory dziesiątki tysięcy ludzi rzekomo zobaczyły kosmiczne statki pozaziemskiego pochodzenia. Jeżeli chcesz przekonać się, jak naprawdę wyglądają zjawiska określane jako UFO, i czy rzeczywiście można je uznać za bliskie spotkania z obcymi, wystarczy odwiedzić „hotspoty” - miejsca, w których niezidentyfikowane obiekty latające pojawiają się regularnie.

Roswell, fot. Noodle-Bones Roswell, fot. Noodle-Bones , Flickr CC

Ale najpierw trochę historii...

Szał na UFO zawdzięczamy Kennethowi Arnoldowi, który 24 czerwca 1947 roku, podczas lotu prywatnym samolotem w pobliżu góry Rainier w Waszyngtonie, zaobserwował „niezidentyfikowane obiekty latające”, przypominające z wyglądu wydłużone, płaskie dyski. Według Arnolda poruszały się one z prędkością ponaddźwiękową, zaś ich lot przypominał chaotyczne ruchy spodków odbijających się od powierzchni wody. Prasa pomieszała te wypowiedzi i ukuła ikoniczne określenie „latające spodki”.

Sam Arnold nie sugerował, że natknął się na obiekty pochodzenia kosmicznego – był to człowiek o dobrej reputacji, rozważny i ostrożny w formułowaniu wypowiedzi; opisał to, co zaobserwował, bez wysnuwania nieprawdopodobnych teorii. Jak powiedział, początkowo był przekonany, że widzi prototypowe modele nowoczesnych samolotów odrzutowych, później jednak takie wytłumaczenie wydało mu się niewystarczające.

Zwolennicy teorii o UFO twierdzą, że Arnold zetknął się z kluczem statków kosmicznych obcego pochodzenia. Sceptycy uważają, że widział szereg nietypowo ukształtowanych chmur. Pojawiła się nawet teoria, że latające spodki były prototypowymi maszynami lotniczymi, przechwyconymi od Niemców, testowanymi w okolicy góry Rainier. Zjawisko nie zostało nigdy stuprocentowo wyjaśnione – dzięki czemu do dziś rozpala naszą wyobraźnię. Chcecie rozgrzać ją do białości? Wybierzcie się do miejsc, w których przelot UFO można zaobserwować niemal każdego dnia. To znaczy do...
 

Hrabstwo Saguache, Stany Zjednoczone


Saguache
Saguache, fot. mestdagh, Flickr CC

Saguache to miasto przodujące pod względem liczby obserwacji UFO na jednego mieszkańca. Na każde 10 000 osób ponad 280 zgłasza przelot niezidentyfikowanego obiektu lub spotkanie z dziwnym humanoidem. Co prawda wiarygodność zgłoszeń stoi pod znakiem zapytania (przypadkowo stan Colorado, w którym znajduje się Saguache, to także siedziba MUFON – jednej z największych organizacji zrzeszających ufologów), ale jeżeli chcecie zobaczyć dziwne światła na niebie, będąc w Saguache teoretycznie macie bardzo wysokie szanse.
 

Szlak UFO, Chile


Chile--Enladrillado
Chile, Enladrillado, fot. Jesufli, Flickr CC

30-kilometrowy chilijski szlak UFO ciągnie się przez fantastycznie wyglądające pustkowia El Enladrillado, do których rzekomych kosmitów przyciąga bogactwo surowców mineralnych. Można tu zaobserwować niezidentyfikowane obiekty latające, ale nawet jeśli się nie pojawią, osoby spragnione dowodów na istnienie obcych nie powinny być rozczarowane. Rozległa, bardzo osobliwa równina, wyłożona granitowymi blokami, jest bowiem uznawana za lądowisko dla starożytnych statków kosmicznych. Ciekawostka: szlak jest tak dużą i dobrze rokującą atrakcją, że chilijska rada turystyki wspiera go hojnymi dotacjami.
 

Wycliffe Well, Australia


Wycliffe Well
Wycliffe Well, fot. tm-tm, Flickr CC

Ufolodzy spoza Australii twierdzą, że Wycliffe Well to jedno z najczęściej odwiedzanych przez UFO miejsc na całym świecie. Mieszkańcy Wycliffe Well uważają, że to najczęściej odwiedzane przez UFO miejsce na całym świecie. Choć złośliwi twierdzą, że doniesienia o kosmitach są wynikiem popularności lokalnych wysokoprocentowych trunków, zaś sceptycy, że rozwiązanie kosmicznej zagadki jest bardzo przyziemne (znajduje się w położnej nieopodal bazie wojskowej), to turyści nie będą się tu nudzić – choćby ze względu na piękne australijskie krajobrazy.
 

Bonnybridge, Szkocja


Bonnybridge
Bonnybridge, fot. Volantra, Flickr CC

W szkockim Bonnybridge rocznie odnotowuje się ok. 300 doniesień o niezidentyfikowanych obiektach latających. Szał na UFO rozpoczął się w roku 1992, kiedy jeden z tutejszych mieszkańców zobaczył na nocnym niebie świetlisty trójkątny kształt. Wkrótce częstotliwość obserwacji drastycznie wzrosła, a do miasteczka zaczęli zjeżdżać poszukiwacze UFO z całego świata. Sceptycy uważają jednak, że fenomen został wykreowany przez tutejszego radnego, który chciał tym sposobem napędzić ruch turystyczny.
 

Roswell, Stany Zjednoczone


Na koniec zostawiliśmy najbardziej znane, wręcz kultowe miejsce w społeczności poszukiwaczy UFO. Roswell stało się sławne w roku 1947, kiedy w pobliżu miasteczka rzekomo rozbił się statek kosmiczny, z którego wydobyto ciała obcych istot. Incydent stał się fundamentem całej współczesnej mitologii związanej z UFO, zaś dla samego Roswell okazał się ekonomicznym cudem. Do miasteczka nieustannie przybywają tłumy turystów, chcących zobaczyć na własne oczy miejsce katastrofy, zaś miejscowe motele i restauracje są ozdobione nieziemskimi dekoracjami. Jeżeli nie wiesz zbyt wiele o fenomenie latających spodków, w tym miejscu możesz zacząć jego poznawanie.

Zobacz także: Kosmos na Ziemi, czyli najdziwniejsze zakątki świata
 
* * *

Chcecie pobawić się w łowców UFO? Miejsca, w których możecie zaobserwować niezidentyfikowane obiekty latające, opisała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, oferującego bilety autokarowe do Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i niemal 30 innych krajów w Europie! Podróżuj szybko, wygodnie i tanio – zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Serdecznie zapraszamy.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Podróże, Turystyka, UFO


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »