kraj:
Polska
11-06-2012, 10:06 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 5-11 czerwca 2012

Euro 2012 praktycznie zatrzymało napływ newsów z branży przewozów autokarowych, toteż dzisiejszy przegląd newsów będzie pozbawiony związanych z nimi rubryki. Zobaczmy zatem, co dzieje się w branży lotniczej, a także szeroko pojętej turystyce.

Najciekawsze, najważniejsze, ważne uwagi
 
1. Unia Europejska chce wprowadzić certyfikację firm branży turystycznej - urzędowy system oceniania przedsiębiorstw, obowiązujący w całej wspólnocie, który miałby ułatwić klientom wybór dobrego biura podróży. O potencjalnych kłopotach, które może spowodować ta inicjatywa, piszemy na www.blog.biletyautokarowe.pl.
 
2. Z okazji Euro 2012 spadły ceny noclegów i innych usług turystycznych w Zakopanem. To dobry moment na urządzenie sobie wakacji - przynajmniej dla osób, które nie przepadają za piłką nożną.
 
Branża lotnicza
 
1. Port lotniczy w Łodzi uruchamia trzeci terminal. Rozbudowa lotniska ma wspomóc łódzką branżę turystyczną.
 
2. Okęcie pobiło swój dotychczasowy rekord miesięcznej liczby pasażerów, obsługując w maju 981 tys. pasażerów, czyli o ponad 13 proc. więcej niż w maju ubiegłego roku.
 
3. Eurolot w sezonie wakacyjnym uruchomi 16 nowych połączeń międzynarodowych - m.in. do Wilna, Bremy i Amsterdamu.
 
4. Maleje liczba lotów na Islandię. Iceland Express anulował połączenie Kraków-Keflavik, a WOW Air jesienią zmniejszy częstotliwość przelotów na trasie Warszawa-Rejkjawik.
 
5. Częstotliwość lotów zmniejsza również SAS. Między 6 lipca a 13 sierpnia rzadziej polecimy do Kopenhagi z Warszawy, Poznania i Gdańska.
 
6. W sobotę na lotnisku Chopina taśmociąg uderzył w boeinga 737 należącego do lotu. Przez konieczność dokonania napraw lot do Kijowa opóźnił się o dwie godziny.
 
To już wszystko - ubiegły tydzień był dla całej branży transportowo-turystycznej wyjątkowo ospały. Zapraszamy w przyszły poniedziałek.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 29 maja – 4 czerwca 2012
 
Przegląd opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe. Oferujemy tanie bilety na 24 000 połączeń w ramach całej Europy. Zapraszamy.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Branża turystyczna, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »