kraj:
Polska
04-06-2012, 11:07 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 29 maja – 4 czerwca 2012

Trwa przedwakacyjne dostrajanie rozkładów jazdy i lotów. Przystanki są przenoszone, godziny wyjazdów przesuwane, niektóre połączenia zamyka się ze względu na brak zainteresowania. Szczegóły w kolejnym wydaniu przeglądu najważniejszych informacji z branży transportu i turystyki.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi


1. Okazuje się, że angielscy turyści nie przepadają za zwiedzaniem. Około 1/3 z nich nie oddala się poza wybrany kompleks wypoczynkowy, zaś połowa deklaruje, iż najprzyjemniej spędza czas, leżąc przy hotelowym basenie.

2. Amerykańska sieć hoteli Best Western wyposażyła swoje sprzątaczki w lampy ultrafioletowe, które pozwalają odnaleźć niewidoczne gołym okiem „ślady biologiczne”. Podobno dzięki temu wyraźnie (aż o 12 proc.) poprawiła się ocena czystości pokoi, którą wystawiają hotelom ich goście.
 
3. Organizacja ekonomiczno-społeczna EECS domaga się od Parlamentu Europejskiego zwiększenia praw pasażerów. Jeden z postulatów zakłada stworzenie wspólnego dla wszystkich linii systemu obsługi bagażu, ujednolicającego wysokość kar za zgubienie walizki czy czas na rozpatrzenie reklamacji. Linie lotnicze odpowiadają, że takie rozwiązanie znacznie podwyższy koszty działania i wpłynie na zwiększenie cen biletów.
 

Branża przewozów autokarowych

 
1. Trwa sezon przedwakacyjnych aktualizacji rozkładów jazdy, w związku z czym w ubiegłym tygodniu informacje z branży autokarowej nie były szczególnie zróżnicowane. Linia Rudnik Tumay zmieniła godziny wyjazdów na połączeniach antenowych do Katowic. Częstotliwość kursów zmieniły Deutsche Touring, Becker Reisen i Eurobus, zaś Intercars i Eurolines Polska dodały do swojej sieci połączeń lub przesunęły kilka przystanków. Jeżeli już kupiliście bilet na wakacje, upewnijcie się, że godzina i miejsce odjazdu są takie same. Co prawda przewoźnicy informują swoich pasażerów o podobnych aktualizacjach, ale nie zawadzi sprawdzić rozkład jazdy we własnym zakresie – tak na wszelki wypadek.
 

Branża lotnicza

 
1. 29 października zacznie działać zimowe połączenie Łódź-Kopenhaga, obsługiwane przez linię SAS. Kursy będą odbywać się każdego dnia oprócz sobót.
 
2. Na lotnisku Kraków-Balice stanął namiot, który ma być przedłużeniem ciasnego terminalu krajowego. Obniżki cen biletów na loty międzymiastowe pociągnęły za sobą takie zainteresowanie podróżami, że pasażerowie przestali mieścić się w budynku. Na razie jednak mało kto korzysta z namiotu ze względu na kiepską pogodę. Na terminal krajowy z prawdziwego zdarzenia przyjdzie nam poczekać co najmniej dwa lata.
 
3. Pas startowy na lotnisku w Modlinie jest podziurawiony – alarmują branżowe media. Ekipy naprawcze robiły co mogły, aby jak najszybciej zalepić dziury szybkoschnącym cementem.
 
4. Iceland Express zamyka trasę Kraków-Keflavik jeszcze przed jej otwarciem. Loty miały odbywać się między 8 czerwca a końcówką sierpnia, ale zainteresowanie nimi okazało się bardzo małe.
 
5. Rosną koszty działalności linii lotniczych na polskich lotniskach, co przeszkadza zwłaszcza zagranicznym przewoźnikom. Podwyżki są wynikiem wdrożenia wymaganych przez Unię zabezpieczeń. Można oczekiwać, że w związku z nimi wkrótce podrożeją bilety lotnicze.
 
6. Mimo podwyżek lotnisko w Krakowie pobiło rekord miesięcznie obsługiwanych pasażerów. W maju Balice obsłużyły ponad 328 tys. klientów.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 22 - 28 maja 2012
 
Przegląd informacji przygotował zespół BiletyAutokarowe.pl – portalu, w którym kupisz bilety na autokary do Anglii, Francji, Norwegii, Hiszpanii i innych krajów europejskich. W ofercie ponad 24 000 połączeń!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »