kraj:
Polska
25-06-2012, 11:47 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 19-25 czerwca 2012

Szał na Euro 2012 nieco przygasł, ale i tak mamy kilka informacji związanych ze sportową imprezą. Poza tym warto zwrócić uwagę na wieści od przewoźnika autokarowego Sindbad, który na wakacje rozbudował swoją ofertę. Podróżujących drogą powietrzną zapewne zainteresują wieści o lotach kasowanych przed sezonem zimowym.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi

 
1. Z okazji Euro 2012 polscy i ukraińscy hotelarze znacznie podnieśli ceny - czasem nawet pięciokrotnie. W efekcie hotele świecą pustkami, gdyż nie ma chętnych do wykupienia noclegów. Właściciele hoteli przyznają, że przesadzili, ale jest już za późno na skorzystanie z olbrzymiego ruchu turystycznego. Mądry Polak (i Ukrainiec) po szkodzie?
 
2. OLT Express nie dowiózł kibiców na mecz. Linia zapomniała poinformować pasażerów o zmianie godziny wylotu. Jeszcze dziwniejsze jest to, że przez krótki czas była to najważniejsza informacja w dużych polskich mediach.
 

Branża przewozów autokarowych

 
1. Po dość długim milczeniu Sindbad zaatakował z mnóstwem informacji dotyczących wakacyjnych zmian w rozkładach. Przewoźnik zwiększył częstotliwość kursów do Niemiec, Francji i Hiszpanii, rozbudował sieć połączeń z Francją i Szwajcarią, zapowiedział częstsze przewozy do Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, a także podjął współpracę z linią Bis Pol, dzięki czemu może oferować bilety do Słowenii.
 
2. Eurobus uprościł numeracje swoich linii (np. B-120 to teraz 12) - dla wygody pasażerów.
 
3. Deutsche Touring rozszerzył ofertę przewozów z Poznania o kursy do państwa nadbałtyckich, Rosji i Białorusi.
 

Branża lotnicza

 
1. 30 czerwca Finnair kończy działalność na trasie Gdańsk-Helsinki.
 
2. Wizz Air zapowiedział, że w grudniu uruchomi połączenie Lublin-Londyn, a po nowym roku - Lublin-Oslo.
 
3. Już w piątek Koleje Mazowieckie rozpoczną obsługę trasy Warszawa-Modlin, dzięki czemu pasażerowie będą mogli szybko i łatwo dostać się ze stolicy na lotnisko.
 
4. 27 października odbędzie się ostatni kurs LOT-u na trasie Warszawa-Rzym. Połączenie zostanie zawieszone na zimę. Tego samego dnia LOT po raz ostatni poleci z Warszawy do Newark.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 12-18 czerwca 2012
 
* * *
 
Przegląd przygotował portal BiletyAutokarowe.pl, w którym kupicie bilety na tanie przewozy autokarowe do całej Europy. W ofercie ponad 24 tys. połączeń! Zapraszamy.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »