kraj:
Polska
18-06-2012, 09:03 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe.pl

Tydzień w transporcie: 12-18 czerwca 2012

Jak wybory w Grecji mogą wpłynąć na branżę turystyczną? Która linia lotnicza gubi najwięcej bagażu, a która najmniej? Czy Air Poland złożyła wniosek o upadłość? Odpowiedzi szukaj w kolejnym przeglądzie informacji turystycznych, który przygotował dla Ciebie portal BiletyAutokarowe.pl.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi

 
1. Wybory w Grecji zdecydują o przyszłości europejskiej turystyki? Tak twierdzą analitycy rynku, obawiający się, że ewentualne wystąpienie Grecji ze strefy euro, które może nastąpić po zwycięstwie partii lewicowej, podniesie ceny w turystyce i wpłynie na zmniejszenie ruchu o ponad 10 proc.
 
 
2. Ryanair zajął pierwsze miejsce wśród europejskich linii lotniczych pod względem dbałości o bagaż - przewoźnik gubi tylko jedną na 2000 walizek. Najgorszy okazał się Aer Lingus, którego statystyki są tak złe, że linia odmówiła ich publikacji. Wiadomo tylko tyle, że musi gubić przynajmniej 16 walizek na 1000.
 
3. Prezes Air Poland rzeczywiście złożył w kwietniu wniosek o upadłość, co znaczy, że zarzuty inwestora Swiss Capital Holding (SCH) wobec polskiej firmy są fałszywe. Przypominamy, że od pewnego czasu toczy się publiczny spór linii lotniczej z jej głównym inwestorem. Prezes Air Poland twierdzi, że linia zbankrutowała, gdyż SCH nie wywiązało się ze zobowiązań finansowych, natomiast Szwajcarzy zarzucają Polakom kłamstwo i obwiniają ich za finansowe utrudnienia.
 

Branża przewozów autokarowych

 
1. Sindbad zaoferował przewozy z Bolesławca do Niemiec, Danii, Szwecji i Norwegii, dzięki czemu sieć połączeń z tej miejscowości zwiększyła się o 67 miast docelowych. Ponadto linia zmieniła miejsca przystankowe we włoskich miastach Arrezo i Ferrara.
 
2. Linie autokarowe Bartuś i Sołtysik Reisen uruchomiły bazę stałych klientów, której członkowie mogą korzystać z dodatkowych zniżek.
 
3. Lublin, Radom, Skarżysko Kamienna, Kielce i Jędrzejów to kolejne polskie miasta, z których autokary Eurolines wyjadą do Włoch, Austrii, Francji i Słowacji.
 
4. Eurobus rozpoczął współpracę z Intercars Kraków, dzięki której oferta linii powiększyła się o połączenia do 48 kolejnych miast w Czechach, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Słowacji.
 

Branża lotnicza

 
1. Komisja Etyki Reklamy stwierdziła, że OLT splagiatował reklamę LOT-u. Przypominamy, że spór o rzekomy plagiat, który od pewnego czasu jest toczony na drodze sądowej, dotyczy bannera reklamowego OLT, którzy wygląda uderzająco podobnie do bannera przygotowanego przez LOT.
 
2. Linia Volotea prawdopodobnie w połowie lipca zawiesi połączenie Kraków-Wenecja.
 
3. 27 października odbędzie się ostatni lot SAS na trasie Poznań-Oslo. Połączenie zostanie następnie zawieszone.
 
 
Przegląd informacji przygotowała redakcja portalu Bilety Autokarowe, w którym kupisz tanie bilety na 24 tys. europejskich połączeń. Zapraszamy serdecznie.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Ryanair, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »