kraj:
Polska
27-06-2012, 20:00 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

Boeing 767 SP-LPC zostanie sprzedany

Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LPC, który lądował awaryjnie bez podwozia w listopadzie 2011 roku na lotnisku Chopina w Warszawie, nie wróci do eksploatacji i zostanie sprzedany.

Awaryjne lądowanie bez podwozia

Boeing 767-300 o numerach rejestracyjnych SP-LPC był eksploatowany przez PLL LOT S.A. na podstawie umowy leasingowej z amerykańską spółką Air Castle.

Dołącz do nas na Facebooku!

Po zdarzeniu awaryjnego lądowania bez podwozia 1 listopada 2011 roku i zakończeniu badań przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych, rozpoczęły się długotrwałe rozmowy i negocjacje między firmą ubezpieczeniową Lufthansa Group, właścicielem samolotu spółką Air Castle oraz spółką PLL LOT S.A.

W trakcie negocjacji ustalono, że przywrócenie samolotu do stanu pozwalającego na jego dalszą eksploatację jest nieopłacalne.

Ostatecznie strony zawarły porozumienie, w ramach którego PLL LOT S.A. przejęły samolot na własność, po czym ogłosiły przetarg na zakup samolotu w takim stanie, w jakim znajduje się obecnie. Oferta przetargowa dopuszcza sprzedaż osobno kadłuba i silników. Zakończenie przetargu nastąpi na początku lipca br.

Zobacz także: LOT konsoliduje podróże do Nowego Jorku w Terminalu 1 na lotnisku JFK

Zdajemy sobie sprawę, że sprawa dalszych losów samolotu SP-LPC budziła duże zainteresowanie wielu osób. Dla LOT-u jest to rozwiązanie optymalne i dające szanse na pokrycie części kosztów związanych z wyłączeniem samolotu z eksploatacji – powiedział Tomasz Balcerzak, Członek Zarządu ds. Operacyjno-Technicznych PLL LOT S.A.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 01.11.2011, Boeing 767 SP-LPC, Lądowanie bez podwozia, LOT


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »