kraj:
Polska
29-06-2012, 11:07 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Lotnisko Wrocław - nowy terminal

Lotnisko Wrocław - nowy terminal, Wikimedia

Parking wakacyjny za 50 zł

Port Lotniczy Wrocław uruchomił wakacyjny parking długoterminowy. Na podróżnych odlatujących ze stolicy Dolnego Śląska przy terminalu general aviation czeka teraz 600 miejsc parkingowych w konkurencyjnych cenach i z możliwością bezpłatnego przejazdu do nowego terminalu.

Od tego roku wrocławskie lotnisko proponuje specjalne rozwiązanie dla urlopowiczów wybierających wakacje z wylotem z Wrocławia. Teraz, na czas nieobecności, można zostawić samochód na długoterminowym, strzeżonym parkingu pod terminalem general aviation (stary terminal), przy ul. Skarżyńskiego 36. Ceny za postój należą do najtańszych w Polsce i wynoszą odpowiednio 50 zł za 8 dni i 70 zł za 15 dni postoju. Koszt obejmuje również transport specjalnym busem, który przed wylotem przywiezie podróżnych pod nowy terminal pasażerski, a po powrocie z wakacji odwiezie na parking.

Dołącz do nas na Facebooku!


- Parking długoterminowy to odpowiedź na wzrastające zainteresowanie ofertą czarterową naszego lotniska, która przyciąga wielu podróżnych nie tylko z regionu, ale i całej Polski, a nawet zagranicy - z Czech czy Niemiec - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu. Teraz przyjezdni spoza Wrocławia mogą bezpiecznie zostawić swój samochód na czas urlopu i mieć gwarancję, że nie nadszarpnie to zbytnio domowego budżetu dodaje.

Wakacyjne miejsca postojowe stanowią uzupełnienie oferty portu związanej z infrastrukturą nowego terminalu pasażerskiego. Podróżni mają do dyspozycji 1100 miejsc parkingowych pod nowym obiektem. W ciągu pierwszych 2 godzin każde 30 minut kosztuje 3 złote. Potem opłata uzależniona jest od czasu postoju. Podróżni mogą również korzystać ze strefy Kiss&Fly  - miejsca krótkiego, darmowego postoju bezpośrednio przed wejściem do terminalu. To rozwiązanie stosowane na największych europejskich lotniskach, przygotowane z myślą o osobach, które jedynie odwożą lub odbierają kogoś z lotniska. Bezpłatnie w strefie Kiss&Fly można przebywać do 10 minut. Wydzielenie strefy Kiss&Fly pozwoliło upłynnić ruch przed terminalem. Dzięki temu na drogach dojazdowych nie tworzą cię korki, a wszyscy pasażerowie zyskują komfort swobodnego postoju wyjaśnia Michał Kozak.

Zobacz także: EUROpodsumowanie wrocławskiego lotniska

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.airport.wroclaw.pl.

Więcej informacji:

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo m.in. zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. 11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Lotnisko Wrocław, Parking długoterminowy, Podróże, Urlop


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »