kraj:
Francja
autor: KLA
29-06-2012, 11:48 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Designerskie hotele. Nocleg wewnątrz żarówki

Jest plastikowy. Ma kształt kuli, zamiast okien – całkowicie przezroczyste ściany, za którymi szumi las, a przez wejście jak w igloo do wnętrza płynie idealnie czyste powietrze.

Hotel bańka

Noc w takim ekologicznym hotelu kosztuje od 109 euro.Twórcą koncepcji hotelu w bańce jest francuski designer Pierre Stephane Dumas – zbieżność nazwisk z autorem powieścią o dzielnych muszkieterach jest przypadkowa. Jego obiekt miał być zarazem ekologiczny – umiejscowiony pośród natury i nie zanieczyszczający jej, jak i bezpieczny – stąd ściany, choć przezroczyste sprawiające iluzję noclegu pod chmurką.

Dołącz do nas na Facebooku!

Hotel, czy raczej jeden pokój-kabina, ma cztery metry średnicy i trzy metry wysokości – w najwyższym miejscu, bo jest on kulą. Pośrodku stoi łóżko typu king-size czyli matrymonialne, a obok stolik nocny. Resztę mebli stanowią stolik i para krzeseł. Gość ma zapewnioną elektryczność i możliwość kąpieli pod prysznicem lub zlew. Można też wybierać między całkowicie albo częściowo przezroczystą bańką.

Patrząc z boku, zwłaszcza wieczorem, gdy obiekt jest oświetlony, przypomina on wielką, leżącą na boku żarówkę, albo, wspomniane wcześniej igloo, tyle, że wykonane z innego materiału.

Takie hotele już działają we Francji pod marką Attrap’Rêves. Są na razie tylko dwa -  w Prowansji: w miastach Allauch , Puget Ville i, już wkrótce w La Bouilladisse. Oczywiście bańki posadowiono z dala od ludzkich osiedli, w lasach i zadbano o piękny widok: w przypadku Allauch jest to morze i port.  

Zobacz także: Nieodkryte skarby

Cena noclegu waha się od  109 do 499 euro w zależności od lokalizacji i sezonu. Pierwszym projektem Dumasa był przenośny hotel w bańce, który mógłby sobie nabyć każdy, kto ma ochotę wypoczywać na łonie natury. Uzmysłowił sobie jednak, że cena – 7766 euro za sztukę nie jest dla każdego. Stąd zdecydował się na wersję ekonomiczną i nie mobilną.

Żródła: Gizmag, The Chronicle


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne we Francji, Ciekawostki ze świata, Designerskie hotele, Hotel bańka, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »