kraj:
Austria
02-07-2012, 18:26 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

Festiwal

Festiwal, © stadt_wien_marketing

Letnie kino pod gwiazdami czyli Wiedeński Festiwal Filmowy

Nie tylko wiedeńczycy lecz rzesze turystów odwiedzających latem austriacką stolicę mogą już uczestniczyć w rozpoczętym 30. czerwca Festiwalu Filmowym na placu przed wiedeńskim Ratuszem. To specjalne wydarzenie już po raz dwudziesty drugi dostarcza mnóstwa wrażeń publiczności: melomanom, kinomanom, smakoszom, młodszym i starszym ponieważ jego repertuar uwzględnia gusta i zamiłowania szerokich kręgów odbiorców z całego świata.

W tym roku Festiwal odbędzie się jak zwykle na wyjątkowym tle kulis wiedeńskiego Ratusza w terminie od 30. czerwca do 02. września. Program obejmuje łącznie 65 wieczorów, ponad 47 różnych projekcji, produkcji bądź muzycznych występów na żywo czyli ponad 106 godzin niezapomnianych doznań kulturalnych. Wielkie dzieła ze świata opery, muzyki klasycznej, baletu, muzyki światowej i jazzu zostaną w tym roku po raz pierwszy uzupełnione przez muzykę współczesną.

Podczas inauguracji festiwalu odbyła się projekcja koncertu Adele z  22. września 2011 r. w londyńskim Royal Albert Hall, która zaprezentowała wówczas wybrane utwory z albumu „19“ oraz „21“. Inne festiwalowe highlights to charytatywne koncerty Luciano Pavarotti z przyjaciółmi m.in. Eltonem Johnem, Celine Dion, Mariah Carey czy koncert „Anastasia plays avo session“.

Na fanów muzyki klasycznej też czekają festiwalowe perełki, zobaczyć będzie można  takie gwiazdy operowe jak Annę Netrebko, Rolando Villazóna, Carlosa Álvareza i Elīnę Garančę.

Osiągnięcia techniczne m.in olbrzymi ekran o wielkości 300 m2 oraz nowy system nagłaśniający mają jeszcze lepiej pieścić oko i ucho nawet najbardziej wybrednych odwiedzających. Wszystko codziennie pod warunkiem dobrej pogody tuż po zapadnięciu zmroku, około godziny 21.40, a co najciekawsze, wejście dla wszystkich gratis!

Wiedeński Festiwal Filmowy
Wiedeński Festiwal Filmowy, © stadt_wien_marketing

Doskonałym uzupełnieniem bogatego programu muzycznego jest towarzyszący barwny bukiet kulinarnych przysmaków z różnych krajów. Kulinarne bogactwo sięga od kuchni europejskiej po potrawy z dalekich Chin, Meksyku, Indii czy Hawajów. Nie zabraknie naturalnie także przysmaków kuchni wiedeńskiej. Ponad 20 punktów gastronomicznych zatroszczy się o przyjemności dla ciała i obsługiwać będzie odwiedzających od godzin przedpołudniowych do północy.

Zobacz także: Londyn przed Olimpiadą. Chaos na Heathrow i kolejka linowa nad Tamizą

Wizyta na placu przed wiedeńskim Ratuszem w czasie tegorocznego lata to z pewnością obligatoryjny punkt dla każdego!

Szczegółowy program na stronie.

Festiwal Filmowy na wiedeńskim Placu Ratuszowym

30. czerwiec – 02. wrzesień 2012

wstęp wolny

rozpoczęcie projekcji przy dobrej pogodzie codziennie po zmroku


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne Wiednia, Wiedeński Festiwal Filmowy


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »