kraj:
Anglia
autor: KLA
02-07-2012, 17:02 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Londyn przed Olimpiadą. Chaos na Heathrow i kolejka linowa nad Tamizą

Mimo, że do Olimpiady w Londynie jest jeszcze niemal miesiąc, na lotnisku Heathrow są już kilometrowe kolejki do odprawy (średni czas oczekiwania to teraz 1,5 godz.) Turyści obawiają się, że ten chaos jeszcze się pogłębi. Zwłaszcza, że w czasie mistrzostw przez bramki lotniska ma przejść dodatkowo 650 tys. pasażerów.

Lotnisko Heathrow Lotnisko Heathrow , fot. Panhard, Wikimedia

Z drugiej strony zapowiadane jest jednak wzmocnienie obsługi lotniska o dodatkowy personel (dokładnie 72 osoby!). To oczywiście może częściowo rozwiąże problem, ale tylko czasowo, bo w najbliższych latach przewidziane są znaczne cięcia w obsłudze personelu naziemnego lotniska. Oczywiście z powodów ekonomicznych.

Zobacz także: Bezpieczniej na wycieczkowcach. Nowe przepisy dla pasażerów.

Lepiej dzieje się w samym Londynie. Emirates Air Line to pierwsza w stolicy Wielkiej Brytanii kolejka linowa. Powstała oczywiście z myślą o Olimpiadzie. 34 wagoniki mogące przewieźć 2,5 tys. pasażerów kursują 90 m nad lustrem Tamizy po grubej linie rozpiętej pomiędzy trzema masztami. Powietrzna trasa łączy dwa nowo wybudowane terminale Emirates Greenwich Peninsula obok O2 Arena/North Greenwich Arena oraz Emirates Royal Docks w pobliżu centrum konferencyjnego ExCel. Cena za kurs w jedną stronę wynosi 4,3 funta, a dziecko 2,20 funta. Sponsorem inwestycji kosztującej 36 mln funtów jest linia lotnicza Emirates z siedzibą w Dubaju.

Źródło: The Telegraph


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Emirates Air Line, Londyn przed Olimpiadą, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »