kraj:
Polska
06-07-2012, 11:44 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

TT Warsaw

TT Warsaw, Inf.prasowa

Dwudziestolatki. Wspomnienia organizatorów wystawców Targów TT Warsaw

Jesienią tego roku, w dniach 27-29 września, Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw obchodzą swój dwudziesty jubileusz. Jest to doskonała okazja do podsumowań i podziękowań od organizatorów dla wszystkich instytucji i podmiotów, które na przestrzeni lat współtworzyły tę imprezę, sprawiając, że z czasem wpisała się na stałe do kalendarzy całej branży turystycznej.

Obchody tej wyjątkowej rocznicy, łączące się w pierwszym dniu ze Światowym Dniem Turystyki, planowane są wyjątkowo odświętnie. Nie zabraknie również wielu wzruszeń i wspomnień.

Początki Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw sięgają 1993 roku, kiedy to po raz pierwszy spółka Międzynarodowe Targi Polska podjęła się organizacji imprezy wystawienniczej poświęconej tej tematyce. W latach dziewięćdziesiątych zagraniczne wyjazdy nie były tak popularne, jak dziś, a polska turystyka krajowa i przyjazdowa, lokalna baza noclegowa, gastronomiczna i infrastruktura turystyczna pozostawiały bardzo wiele do życzenia. Dlatego organizacja targów turystycznych była prawdziwym wyzwaniem.

Przez ostatnie dwadzieścia lat TT Warsaw rozwijały się i uczyły wraz z całą branżą, stając się z czasem jednym z najważniejszych w Polsce wydarzeń dla sektora turystycznego oraz jedyną w swoim rodzaju platformą kontaktów biznesowych pomiędzy polską i międzynarodową branżą turystyczną.

„LOT współpracuje z targami TT Warsaw od wielu lat. Jesteśmy nie tylko wystawcą, ale również Oficjalnym Przewoźnikiem Targów. Dzięki targowym spotkaniom w Warszawie nasza oferta trafia do rynku turystycznego w kraju i na świecie. Mamy okazję spotkać się nie tylko z touroperatorami, ale również z indywidualnymi pasażerami, posłuchać ich, niezwykle dla nas ważnych, uwag i opinii” – mówi Kinga Elbe z Polskich Linii Lotniczych LOT S.A.


Cały świat w centrum Polski


Ideą Targów Turystycznych TT Warsaw było nie tylko zainteresowanie i zachęcenie polskich turystów do podróżowania oraz zaprezentowanie im oferty turystycznej krajów i regionów z całego świata, ale przede wszystkim szeroka promocja potencjału turystycznego Polski na arenie międzynarodowej. Dlatego Krajem Partnerskim pierwszej edycji targów, podobnie jak jubileuszowej dziesiątej i tegorocznej dwudziestej, była Polska.

Organizatorzy TT Warsaw stale starają się wzbogacać sektor z ofertą przyjazdową i pobytową w kraju. W tym celu, od wielu lat współpracują z państwowymi instytucjami zajmującymi się promocją polskiej turystyki i działającymi na rzecz jej rozwoju, takimi jak Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki, Ministerstwo Gospodarki, a od 2007 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna czy Polska Izba Turystyki.

Ponadto targom TT Warsaw co roku towarzyszą ciekawe spotkania dla profesjonalistów, seminaria i workshopy, w tym również te poświęcone skutecznym metodom promocji naszego kraju wśród zagranicznych kontrahentów.

Podczas imprezy mają szansę zaprezentować się zarówno polskie podmioty świadczące usługi turystyczne, w tym biura podróży, przewoźnicy czy lokalne atrakcje, jak i województwa oraz miasta. „Jesteśmy z TT Warsaw od samego początku – to już dwadzieścia lat razem! W tym czasie nie tylko Warszawa zmieniła się nie do poznania, także Targi TT Warsaw przekształciły się w największe targi turystyczne w Polsce i na stałe wpisały  do kalendarza najbardziej znanych i cenionych wydarzeń branżowych. Jesteśmy przekonani, że dzięki TT Warsaw wzrosło na całym świece zainteresowanie Warszawą, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Życzymy kolejnych sukcesów!” – mówi Barbara Tekieli, Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Dynamiczny rozwój

W pierwszym roku istnienia, na Targach TT Warsaw (wówczas Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw Tour & Travel) swoją ofertę zaprezentowało 117 wystawców. Na przestrzeni dwudziestu lat ta liczba wzrosła niemal sześciokrotnie, a targi wciąż się rozwijają, przyciągając kolejne podmioty zainteresowane tą formą promocji.

Pierwotnie Targi TT Warsaw odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki. Wraz ze zwiększającą się liczbą wystawców i zwiedzających, niezbędna powierzchnia wystawiennicza stale rosła. Od 2009 roku organizacją imprezy zajęła się nowopowstała firma MT Targi, przenosząc spotkanie do świeżo wybudowanego Centrum Targowo Kongresowego przy ul. Marsa 56c w Warszawie, którym zarządza dotychczasowa spółka MT Polska. W tym miejscu TT Warsaw odbywają się do dziś. Tu na 10 tysiącach metrów kwadratowych, w klimatyzowanych halach zostały stworzone optymalne warunki dla olbrzymiej ekspozycji targowej, obejmującej stoiska ponad 650 wystawców z 60 krajów na całym świecie.

„Targi TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie dla branży turystycznej w Polsce, dlatego Egipt od wielu lat aktywnie uczestniczy w ich kolejnych edycjach. Targi, ze względu na swoją szczególną rangę, są idealną okazją do zaprezentowania bogatej oferty turystycznej kraju faraonów. Dzięki organizatorom mamy możliwość dotarcia zarówno do klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych, co każdego roku owocuje kolejnymi sukcesami.” – podkreśla Ambasada Egiptu, Biuro ds. Turystyki.


Targi kluczem do sukcesu


Wielu wystawców, traktujących prezentację podczas targów TT Warsaw, jako niezwykle efektywne narzędzie marketingowe, od dawna co roku można spotkać na targowych stoiskach.

„Współpraca między organizatorami Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw a Tunezyjskim Urzędem ds. Turystyki sięga połowy lat 90tych, kiedy to Tunezja zaczynała robić swoje pierwsze kroki na rynku polskim. Od tamtej pory wiele się zmieniło zarówno w Polsce, jak i w Tunezji, natomiast nasza relacja pozostała niezmienna i dzięki niej znów w przyszłym roku zostaniemy, po raz drugi w historii targów, Krajem Partnerskim. Otwartość i zrozumienie potrzeb wystawcy, pozwoliły nam również na zorganizowanie dnia tunezyjskiego podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji targów TT Warsaw. Mam nadzieję, że w nadchodzących latach, będziemy mieć znów okazję pracować wspólnie nad kolejnymi, ciekawymi projektami.” – zapewnia Paweł Kulesza z Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki.

"W Targach TT Warsaw uczestniczyłam co roku jeszcze jako studentka-pasjonatka turystyki, zarówno w roli osoby zwiedzającej, jak i tłumaczki zatrudnionej na włoskim stanowisku. Od 2009 roku mam zaszczyt być częścią tej barwnej, wielonarodowej i wielokulturowej mozaiki, reprezentując jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destylacji - Włochy. Uczestnictwo w Targach TT Warsaw to dla mnie zawsze wspaniała okazja współpracy z profesjonalnym Zespołem organizującym imprezę, jak również możliwość poznania i przebywania w szacownym gronie innych Wystawców oraz szansa na stałe wzbogacanie kompetencji zawodowych." – podkreśla Joanna Osiecka z Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej.

Organizatorzy są mile zaskoczeni liczbą pozytywnych opinii i podziękowań za wieloletnią współpracę, które już teraz, na prawie trzy miesiące przed targami, napływają od wystawców i instytucji współpracujących. To szczególne świadectwo jakości i dowód, że Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw traktowane są przez branżę, jako ważne spotkanie i cenna forma promocji. „Dziękujemy za wieloletnią współpracę i możliwość dzielenia się naszą ofertą na profesjonalnie zorganizowanych targach. Dziękujemy również za możliwość poznawania kontrahentów z całego świata. Pragniemy pogratulować organizatorom za coroczne wspieranie i promowanie branży turystycznej” – mówi Artur Matiaszczyk, Prezes Zarządu Konsorcjum Polskich Biur Podróży- Trade & Travel Company.

Zobacz także: Zobacz Gabinet Owalny w… Oregonie. Pomysł na turystę i biznes

„Jest nam niezmiernie miło, że jesteście Państwo z nami już od tylu lat. Z całego serca chciałabym podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzacie i za ogromny wkład w rozwój Targów. TT Warsaw to nasze wspólne dzieło. Cieszę się ogromnie, że rokrocznie mamy zaszczyt gościć tak wielu wspaniałych Wystawców z całego świata. Wierzę, że w kolejnych latach również będziemy mieli przyjemność wspólnie z Państwem tworzyć to ważne dla branży turystycznej wydarzenie” – podkreśla Urszula Potęga, Prezes Zarządu MT Targi, organizatora TT Warsaw.

Więcej informacji na stronie www.ttwarsaw.pl


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Targi TT Warsaw, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »