kraj:
Czechy
autor: KLA
06-07-2012, 12:22 źródło: Informacja Prasowe     komentarzy: 0

Bohemia Jazz Festival

Bohemia Jazz Festival, fot. CzechTourism

Jazzowe lato i jesień w Czechach

Miłośnikom jazzu polecamy wycieczkę do Czech latem lub jesienią. W tym czasie odbywa się w Czechach najwięcej festiwali jazzowych. Wybierzmy się na festiwal i delektujmy się wyjątkową atmosferą zabytkowych miast, przy dźwiękach jazzowych melodii.

Na początku lipca wystartuje Bohemia Jazz Fest - www.bohemiajazzfestival.cz. Warto połączyć udział w koncertach ze zwiedzaniem dziedzictwa kulturalnego Czech. Wyruszmy na festiwal i zwiedzajmy przy okazji zabytki UNESCO w Pradze, Ołomuńcu i Brnie. Odwiedźmy miejsca, w których zrodziły się słynne czeskie piwa Pilsner Urquell (Pilzno) i Budweiser Budvar (Czeskie Budziejowice). Laureat nagrody Gramma, pianista Dino Peréz, wystąpi na festiwalu ze swym wspaniałym trio. Na melomanów czeka także jeden z najlepszych gitarzystów świata John Scofield czy norweska jazzowa diwa Inger Marie Gundersen.

W sierpniu w miastach południowych Czech zagości Południowoczeski Festiwal Jazzowy - www.sbjf.cz. Główną gwiazdą festiwalu jest legenda latynoamerykańskiego jazzu Eddi Palmieri. Laureat nagrody Gramma, pochodzący z Portoryko, zagra ze swym salsa band. Niespodzianką będzie także Muzikanten, uliczny musical jazzowy z Bolzano. Portugalska piosenkarka Carmen Souza oczaruje słuchaczy swym wystąpieniem, w którym łączy między innymi jazz i fusion.  W ramach festiwalu, w Czeskich Budziejowicach, już 29 czerwca odbędzie się koncert legendarnego Freda Wesley`ego.

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Praga - www.jazzfestivalpraha.cz - odbędzie się w drugiej połowie października w słynnym praskim klubie jazzowym Reduta. Autentyczny sposób interpretacji na poziomie międzynarodowym zaprezentuje East West European Jazz Orchestra, który łączy europejski mainstream z regionalnymi tradycjami. Wyjątkowym przeżyciem będzie niewątpliwie  wystąpienie piosenkarza  gospel Briana Fentresse, wspólnie z  Jan Andr Quartet.  Fentress jest związany z muzyką gospel od najmłodszych lat – swoim pierwszym  zespołem dyrygował mając pięć lat.

Zobacz także: Letnie kino pod gwiazdami czyli Wiedeński Festiwal Filmowy

W tym samym czasie w mieście Hradec Králové zagości festiwal Jazz Goes to Town - www.jazzgoestotown.cz. Podczas imprezy wystąpią John Gros / Brian Seeger & Friends, grupa amerykańskich jazzmanów z New Orleans i ich czeskich kolegów. Wystąpi również między innymi European Jazz Ensemble, zespół złożony z legend i osobistości jazzu europejskiego. Największą atrakcją festiwalu jest oczywiście Jack Bruce, jeden z najbardziej utalentowanych obecnych wokalistów i basistów.

 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne w Czechach, Festiwal Jazzowy, Jazzowe lato


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »