kraj:
Słowacja
autor: KLA
06-07-2012, 17:07 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Naturalna rafa koralowa pośród Tatr!

Po słowackiej stronie Tatr znaleziono rozwiązanie na odwieczne wakacyjne pytanie - „w góry, czy nad wodę?”. Już w najbliższy weekend nastąpi tam otwarcie nietypowego miejsca w kształcie muszli – „Tropikalnego Raju”, w którym turyści, niezależnie od pogody, będą mogli rozkoszować się ciepłem, wypoczywać pod palmami, pływać w krystalicznie czystej wodzie, a nawet nurkować pośród egzotycznych, kolorowych rybek morskich i naturalnej rafy koralowej, a wszystko to z widokiem na Tatry.

Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia , Inf. Pras.

Gwarancja udanego wakacyjnego urlopu, szczególnie w górach, w dużej mierze uzależniona jest od pogody, która bywa kapryśna i lubi krzyżować plany. Bogactwo naturalne Tatr, piękne widoki, liczne ścieżki do pieszych wędrówek, trasy rowerowe, czy miejsca do wspinaczki to jedne z wielu atrakcji, z których mogą korzystać urlopowicze w górach.

Co jednak zrobić, gdy nie ma pogody? Problem ten rozwiązali Słowacy, którzy już od kilkunastu lat konsekwentnie inwestują w rozbudowę całorocznego parku rodzinnej rozrywki – Tatralandii.

Już od najbliższego weekendu – 7. lipca, oprócz gorących źródeł, licznych basenów, wodnych ślizgawek i zjeżdżalni, których łączna długość wynosi ponad 2000 metrów, do dyspozycji turystów będzie pierwsza część „Tropikalnego Raju”, całość ma być ukończona przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2012/2013. Jest to jedyne takie miejsce w Europie Środkowo Wschodniej, które na powierzchni 4661m2, o 400m2 większej od przeciętnego stadionu piłkarskiego, zapewni gościom namiastkę karaibskich klimatów. Jednorazowo w komfortowych warunkach może przebywać nawet 750 osób.

Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia
Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia

Tropikalny Raj” to miejsce, które swoim wystrojem, klimatem oraz atmosferą pozwoli przenieść się w odległe, egzotyczne miejsca, bez konieczności wydawania ogromnych sum pieniędzy. Bez względu na pogodę, przez cały rok, będzie można rozkoszować się tropikalną temperaturą ok. 30oC pośród unikalnej dla naszej części świata fauny i flory.

Przeźroczysty dach „Tropikalnego Raju” z wyglądu przypomina muszlę. Pozwala on na podziwianie pięknych scenerii słowackich Tatr, a także na opalanie się pod dachem, nawet w chłodniejsze dni, w trakcie wodnej zabawy, czy odpoczynku na leżaku. Tego typu innowacyjne rozwiązanie zostało zastosowane m.in. w poszyciu olimpijskiej pływalni w Pekinie. Dzięki temu kąpiele słoneczne są dostępne przez cały rok.

Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia
Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia

„Tropikalny Raj” to 4 nowoczesne baseny z kryształowo czystą wodą o  temperaturze 32 °C, wyposażone w liczne urządzenia do masażu, z których można skorzystać na siedząco i na leżąco. Do dyspozycji gości będzie również bar wodny, umożliwiający zamawianie i spożywanie kolorowych, tropikalnych napojów w basenie i restauracja z bogatym menu, która będzie serwowała smaczne i lekkie potrawy.

Dwie strefy „Tropikalnego Raju”, rozrywkowa i relaksacyjna, umożliwiają stworzenie dogodnych warunków służących szalonej, wodnej zabawie, ale również relaksowi pośród egzotycznej roślinności. Strefę relaksacyjną i strefę rozrywki będzie oddzielał ogromny statek piratów z mnóstwem atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z pewnością tym, co jest najbardziej zaskakujące to basen z naturalną rafą koralową i urokliwymi, kolorowymi rybkami. Po raz pierwszy pośród górskiego krajobrazu słowackich Tatr będzie można nurkować z maską i rurką, niczym w Egipcie i podziwiać prawdziwą rafę koralową. Zatem poszukując kierunku wakacyjnego urlopu warto się wybrać w miejsce, które oferuje liczne rozrywki zarówno przy upalnej, słonecznej pogodzie, jak również przy niesprzyjającej aurze.  

Tatralandia to „górskie tropiki” oddalone zaledwie 60 km od polskiej granicy, położone w mieście Liptovsky Mikulas, na północnym brzegu jeziora Liptowska Mara. Więcej informacji na www.tatralandia.sk

Zobacz także: Jazzowe lato i jesień w Czechach

Właścicielem Tatralandii jest Tatry Mouintan Resorts – słowacki potentat branży turystycznej, do którego należą także ośrodki narciarskie w Niskich i Wysokich Tatrach.

Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia
Park rodzinnej rozrywki – Tatralandia


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Park wodny, Parku rodzinnej rozrywki, Tatralandia


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »