kraj:
Czechy
autor: KLA
14-07-2012, 09:15 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Trebic Castle

Trebic Castle , Inf. Pras.

Czechy: Festiwal Kultury Żydowskiej w Třebíču (aktual.)

Malownicze miasto Třebíč, leżące 45 km na zachód od Brna, na Wyżynie Czesko-Morawskiej, zaprasza w dniach 30 lipca - 4 sierpnia na dziewiątą edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej. Na gości czekają wyjątkowe koncerty, wykłady, wystąpienia taneczne i inne imprezy prezentujące życie i kulturę dawnych żydowskich mieszkańców miasta.

Tutejsza unikatowa dzielnica żydowska,  z zachowaną ponad setką domów, dwiema synagogami i cmentarzem jest wpisana, wraz z chrześcijańską romańsko-gotycką bazyliką św. Prokopa, na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Wyżyna Czesko-Morawska, z lekko pofałdowaną rzeźbą terenu, jest jednym z najczystszych ekologicznie regionów w  Czechach. Stolica regionu, Jihlava, dawne miasto górnicze, z kopalniami srebra, może poszczycić się piękną starówką  i podziemiami o długości 25 km, drugimi co do wielkości w Czechach.

Zobacz także: 14 lipca Francja zawita do Warszawy

Polecamy również odwiedzić:

Pelhřimov

Miasto słynące z corocznych imprez, podczas których odbywają się próby bicia rekordów Guinessa.

Nowe Miasto na Morawach

Najpopularniejszy ośrodek narciarski na Wysoczyźnie, leżący na południowych krańcach Gór  Žďárskich. W budynku Starego Ratusza z roku 1555 znajdziemy Muzeum Góralskie z ekspozycją poświęconą historii narciarstwa.

Telč

Zabytkowe centrum miasta, wpisane na UNESCO, z pięknymi renesansowymi i barokowymi domami, z malowniczymi arkadami.

Třešť

W tutejszym muzeum szopek bożonarodzeniowych znajdziemy zarówno dwustuletnie eksponaty, jak i współczesne szopki. W synagodze możemy obejrzeć wystawę dotyczącą osadnictwa żydowskiego.

Žďár nad Sázavą

Ozdobą miasteczka jest kościół pielgrzymkowy św. Jana Nepomucena na Zielonej Górze, perła tak zwanego barokowego gotyku, dzieło  architekta J. B. Santiniego, wpisane na UNESCO.

Informacje o regionie znajdziemy na: www.region-vysocina.cz

Aktualizacja 17-07-2012 14:06

Pragniemy poinformować, że Festiwal Kultury Żydowskiej w Třebíču odbędzie się od 30 lipca do 4 sierpnia 2012. Bardzo przepraszamy za błąd. W załączniku znajdą Państwo poprawioną wersję informacji prasowej.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Festiwal Kultury Żydowskiej, Imprezy, Třebíč


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »