kraj:
Polska
autor: KLA
13-07-2012, 10:12 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Egipt, Podróże

Egipt, Podróże, ŚwiatPodróżników

Alba Tour – bankrutuje kolejne biuro podróży

Nie przebrzmiały jeszcze echa upadku Triady i Sky Clubu jak z rynku wypada następna firma. To poznańskie biuro ALBA TOUR.

Alba Tour to biuro zarejestrowane jako spółka z o.o. i prowadzone przez obcokrajowca Mohameda Khaleda. Jeszcze wczoraj jego strona internetowa kusiła ofertami do Egiptu, dziś pojawiła się na nich informacja o zawieszeniu działalności.

Dziś też do kraju wrócą pierwsi turyści, którzy wyjechali z Alba Tour do Hurghady i Sharm El Sheikh. W sumie na ściągnięcie wszystkich klientów biura wypoczywających teraz za granicą samorząd województwa wielkopolskiego wyda 600 tys. zł. Firma bowiem nie ma pieniędzy na ten cel. Jego gwarancja ubezpieczeniowa wynosi zaledwie 209 tys. zł. A to oznacza, że  ci, co kupili już wycieczkę, a jeszcze na nią nie wyjechali, będą mieli problemy z odzyskaniem pieniędzy.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego uruchomił specjalną infolinię dla Klientów biura pod numerem +48 61 626 68 55. Więcej tutaj.

Czy można się było spodziewać tego upadku? Przeglądając fora internetowe z opiniami o usługach Alba Tour – poniekąd tak. Już w czerwcu powstała na forum grupa przygotowująca przeciw touroperatorowi pozew zbiorowy. Pojedynczy klienci sygnalizowali takie „niespodzianki” jak wielokrotne wycofywanie się biura z oferowanych imprez – klient miał lecieć do Hondurasu, potem na Dominikanę, a w końcu na Malediwy,  zmianę terminu i miejsca powrotu do kraju, podwyżki cen imprez już po upływie dozwolonego terminu. Byli też jednak i klienci bardzo zadowoleni z wypoczynku organizowanego przez Alba Tour, który stawiał na dalekie trasy egzotyczne.

Zobacz także: Zbankrutowało biuro podróży Triada

Na rynku działa obecnie 3,2 tys. licencjonowanych organizatorów turystyki. W Krajowym Rejestrze Długów figuruje 446 podmiotów (rok temu było ich o połowę mniej). Upadek Alba Tour to zapewne nie ostatnie bankructwo biura podróży w tym sezonie.

Źródła: TVP info, Rzeczpospolita

Aktualizacja 13-07-2012, 14:48

Komunikat prasowy PLL LOT S.A.

Warszawa, 12 lipca 2012 - Z powodu niezapłaconych rachunków przez biuro Alba Tour na rzecz PLL LOT 3 rejsy czarterowe polskiego przewoźnika zostały odwołane.

Alba Tour nie dokonało płatności za 2 rejsy zaplanowane na 13 lipca na trasach Warszawa-Hurgada-Warszawa (LO6901 i LO6902) i Katowice-Hurgada-Katowice (LO6903 i LO6904) oraz 1 rejs w dniu 14 lipca na trasie Warszawa-Sharm El Sheik- Warszawa (LO6905 i LO6906).

Zgodnie z zapisami kontraktu LOT skierował do Alba Tour pisemną decyzję o anulacji wspomnianych rejsów, która była konsekwencją nieuregulowania płatności przez biuro.

Dzięki porozumieniu z urzędem marszałkowskim PLL LOT zorganizuje rejsy powrotne dla klientów biura Alba Tour obecnie przebywających w Hurgandzie i Skarm El Sheik.

Na podstawie obowiązujących przepisów i umów wszelkie roszczenia należy kierować bezpośrednio do biura podróży Alba Tour.

Z wyrazami szacunku,
Biuro Prasowe PLL LOT


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Alba Tour, Bankructwo, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »