kraj:
Polska
20-07-2012, 09:38 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 1

LOT wybrał partnera do wsparcia usług serwisowych Dreamlinerów

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały długoterminową umowę z firmą AFI KLM E&M (Air France Industries KLM Maintenance & Modernisation) w zakresie wsparcia usług serwisowych ośmiu samolotów Boeing 787 Dreamliner. Pierwszy samolot zasili flotę polskiego przewoźnika już w listopadzie 2012 roku.

Boeing 787 Dreamliner na Lotnisku w Warszawie Boeing 787 Dreamliner na Lotnisku w Warszawie , Flickr CC, fot.Korbio

Wsparcie usług serwisowych dla LOT-u obejmie naprawy, wsparcie logistyczne i dostarczanie części zamiennych do głównej bazy linii w Warszawie.

LOT zdecydował się na usługi AFI KLM E&M w dziedzinie utrzymania, napraw i modernizacji (tzw. usługi poolu), części do Dreamlinerów, ponieważ w obecnej chwili firma ta zaoferowała najkorzystniejszą dla spółki ofertę tego typu usługi. Dodatkowym atutem jest fakt, że AF/KLM otrzymają Boeingi 787 w 2013 roku. Daje to gwarancję gruntownej wiedzy o samolotach i o wymogach, które idą w parze z ich użytkowaniem. Doświadczenie firmy jest również poparte partnerstwem strategicznym zawartym przez AFI KLM E&M z czołowymi producentami Boeingów 787, takimi jak Hamilton-Sundstrand.

LOT podjął najlepszą decyzję z możliwych, mając na uwadze wiedzę firmy AFI KLM E&M oraz gwarancję dotyczącą zarówno ceny, jak i dostępności części zamiennych do naszych samolotów. Będziemy mieli okazję korzystać z ogromnego doświadczenia naszego nowego partnera, połączonego z jakością. Mamy również gwarancję, że firma dostosuje się do naszych wymagań, co jest dla LOT-u kluczowe w kontekście włączenia do floty tak nowoczesnych samolotów jak Boeingi 787 Dreamliner – mówi Tomasz Balcerzak, Członek Zarządu ds. Operacyjnych PLL LOT S.A.

Wejście na rynek świadczenia usług serwisowych dla Boeingów 787 świadczy o dotychczasowych sukcesach AFI KLM E&M na rynku utrzymania, zwłaszcza w dziedzinie produktów nowej generacji. Posiadamy bogate doświadczenie dzięki operacyjnemu know-how, które zdobywamy w codziennej, efektywnej pracy przy obsłudze naszej własnej floty. Posiadane przez nas doświadczenie będzie również procentować dla naszych klientów takich jak LOT, dlatego cieszymy się z nawiązanej współpracy – mówi Ton Dortmans.

Zobacz także: LOT w olimpijskich barwach

Podpisanie umowy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT jest ostatnim krokiem programu wdrażania przez AFI KLM E&M najnowszych osiągnięć przemysłu lotniczego.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Boeingi 787, Ciekawostki, Dreamliner, LOT, Podróże


reklamy:

Komentarze

eryk2k1 (382), 20-07-2012 14:14

Nie ma jak dalekie podróże
Może w końcu te Dreamlinery dolecą


Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »