kraj:
Polska
autor: Anna Kłossowska
20-07-2012, 17:49 źródło: ŚwiatPodróżników     komentarzy: 1

W 2015 roku będziemy mieli dwa parki rozrywki w stylu Disneylandu

21 lipca odbędzie się uroczysta inauguracja budowy Adventure World Warsaw. Ma to być największy park rozrywki w Polsce i naszej części Europy. Jego otwarcie zaplanowano na marzec 2015 roku. W tym samym roku ma ruszyć inny, konkurencyjne centrum rozrywki – Park of Poland w Mszczonowie. Ten też lansowany jest jako największy.

Adventure World Warsaw

Adventure World Warsaw Parks&Resorts – bo tak brzmi pełna nazwa przedsięwzięcia, powstanie 40 km od Warszawy, w Grodzisku Mazowieckim. Na 230 hektarach ziemi, która jest jeszcze wykupywana od miejscowych rolników, zaplanowano ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym.

Goście, przybywający do Adventure World Warsaw, wkroczą na teren parku poprzez pasaż prowadzący pod budynkiem Hotelu Grand. Pierwszym miejscem, jakie napotkają, będzie Przystań Przygód – tętniący życiem rynek pełen sklepów, restauracji i innych atrakcji.

Sam park tematyczny składać się będzie z pięciu różnych krain. Pierwsza z nich to Zaginione Królestwo, gdzie będzie można wziąć udział w interaktywnych show wykorzystujących technologię 5D, a także obejrzeć pokazy kaskaderskie. W drugiej krainie, Baśniowej Polsce czekać będą postacie z baśni i legend w otoczeniu rodzimej architektury. Następna kraina tematyczna, Laguna Magicznych Stworzeń, będzie “najmłodszą duchem” ze wszystkich części parku. Zamieszkiwać ją będą wesołe, mityczne postacie uwielbiające żarty i psikusy, wciągające gości do wspólnej zabawy. Kraina Legend z kolei będzie nawiązywać tematycznie do starożytnych cywilizacji Majów i Egipcjan, i to tu właśnie zaplanowano strefę z 24 kolejkami górskimi (rollercoasterami). Motywem przewodnim ostatniej krainy zwanej Wyspą Zamkową  będą rycerze, wiedźmy i smoki,  a po atrakcjach w klimacie średniowiecza gości oprowadzać będą między innymi król Artur i czarodziej Merlin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Twórcy parku szacują, że w pierwszym roku odwiedzi go 2,6 mln osób, a po 10 latach liczba ta wzrośnie do 4,6 mln zł. Na miejscu będą na nich czekać dwa hotele oferujące ponad 800 pokoi, restauracje oraz sale konferencyjne.
- Mimo to, że mamy na koncie wiele parków tematycznych, ten będzie zupełnie inny – powiedział Peter Jan Mulder, prezes Adventure World Warsaw i pomysłodawca całego projektu na konferencji prasowej w warszawskim hotelu Marriott 20 lipca br. Została podczas niej zaprezentowana makieta parku. - Stawiamy przede wszystkim na rodziny z dziećmi, choć liczymy również na gości biznesowych – dodał prezes Mulder.

Od dziś działa strona internetowa parku: www.adventureworldwarsaw.com

Tutaj można zobaczyć wizualizacje na filmikach.

Do celów koordynacji procesu budowy i zarządzania parkiem AWW, powołano spółkę celową Las Palm Sp. z o.o.  Firma zarejestrowana jest w Nadarzynie niedaleko Warszawy. Po ceremonii  „wmurowania kamienia węgielnego”, siedziba przeniesiona zostanie do Grodziska Mazowieckiego. Biuro firmy znajduje się w Warszawie (Marynarska Business Park). Kapitał zakładowy spółki wynosi 2.771.000 PLN. Fundusze umożliwiające powstanie AWW zapewnia międzynarodowe konsorcjum inwestorów prywatnych i instytucjonalnych z siedzibą w Luksemburgu. Wartość inwestycji wynosi 620 mln euro czyli 2,5 mld złotych. Do tej pory na prace związane z projektem wydano ponad 38 mln euro czyli 160 mln zł.

W budowę parku zaangażowanych jest ponad 100 architektów, producenci atrakcji i konsultanci branżowi, w tym firmy: Architects, Imtech, JoraVision, Tebodin, Vekoma Rides Manufacturing i Hafema. W parku ma znaleźć zatrudnienie ok. 3000 osób, a nowopowstające dzięki inwestycji firmy będą oferować kolejne miejsca pracy.

W bezpośrednim sąsiedztwie parku przebiega nowo otwarta autostrada A2. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są też trzy lotniska – warszawskie Okęcie, łódzki port im. W. Reymonta oraz uruchomione niedawno lotnisko w Modlinie.  Pociągi podmiejskie zapewnią dogodne połączenie dla mieszkańców Warszawy i okolic udających się do parku.

Konkurencją dla Adventure World Warsaw Parks& Resorts będzie, powstający w Mszczonowie, na południowy zachód od stolicy, Park of Poland, który ma przyciągnąć 4-5 mln osób rocznie. Jeśli te prognozy się sprawdzą, będzie to po paryskim Disneylandzie drugi największy park rozrywki na naszym kontynencie. Na obszarze 700 ha kosztem 500 mln euro powstanie zespół atrakcji skupionych wykorzystujących lokalne, gorące źródła. Już dziś w Mszczonowie działają z powodzeniem Termy Mszczonów - kompleks basenów z geotermalną wodą (temp. 28-34 st. C). Pierwsi goście w Park of Poland spodziewani są w 2015 r.

Wizualizacje:

Wyspa Zamkowa - Adventure World Warsaw
Wyspa Zamkowa - Adventure World Warsaw

Park Wodny - Adventure World Warsaw
Park Wodny - Adventure World Warsaw

Zobacz także: 10 najpiękniejszych wysp Europy - Korsyka

Laguna Magicznych Stworzeń - Adventure World Warsaw
Laguna Magicznych Stworzeń - Adventure World Warsaw


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Adventure World Warsaw, Atrakcje turystyczne, Park of Poland, Parks&Resorts


reklamy:

Komentarze

eryk2k1 (382), 24-07-2012 14:54

Nie ma jak dalekie podróże
Zamiast rozbić te parki na dwa rejony Polski to robią niemal w tym samym miejscu. Jakaś farsa. Chyba to za duże projekty finansowe aby nie wziąć pod uwagę takiej drobnostki jak drugi podobny park w odległości paru kilometrów?


Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »