kraj:
Francja
autor: KLA
23-07-2012, 16:08 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Paryż - Wieża Eiffla

Paryż - Wieża Eiffla, Flickr CC, fot. Thomas Depenbusch

Najmniej przyjazne turystom kraje świata: Francja liderem

Francja, Federacja Rosyjska, Wielka Brytania i Niemcy to najgorzej przez podróżników wspominane destynacje w Europie. Nie ze względu na zabytki, ale niechętne, a czasem wręcz wrogie nastawienie do turystów.

Jeśli spacerując po paryskich Polach Elizejskich zdecydujesz się wejść do któregoś ze sklepów i zapytać o coś po angielsku, zazwyczaj sprzedawca po prostu cię zignoruje albo burknie pod nosem, że nie zna języka. Gdy ponowisz pytanie w jego ojczystej mowie, również możesz nie uzyskać odpowiedzi.

Mająca tak kuszącą ofertę turystyczną Francja potrafi odstręczyć zachowaniem jej mieszkańców: trzymają dystans, bywają aroganccy, traktują przyjezdnych z góry, nie spieszą z pomocą czy informacją osobom, które ich potrzebują. W przeprowadzonym przez Skyscanner badaniu na „Najbardziej nieuprzejmy kraj” Francja zajęła pierwsze miejsce.

Zobacz także: 10 najpiękniejszych wysp Europy - Madera

Po niej uplasowały się: Federacja Rosyjska, Wielka Brytania i Niemcy, a wśród krajów azjatyckich liderem zostały Chiny, gdzie barierą okazały się język i odmienna kultura. Polska zajęła w tym niechlubnym rankingu, obejmującym w sumie 34 kraje, wysokie, 10 miejsce. Co ciekawe, jeszcze wyżej znalazły się Hiszpania i Włochy, których mieszkańców trudno osądzać o brak otwartości czy przyjaznych uczuć, zwłaszcza w stosunku do pań. A może właśnie zachowania w stylu Casanovy przeszkadzały najbardziej? Ranking powstał w oparciu o głosowanie podróżników korzystających ze Skyscannera.

Źródło: CNN GO


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Najmniej przyjazne kraje świata, Podróże, Ranking, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »