kraj:
Polska
autor: KLA
24-07-2012, 07:48 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Zakopane

Zakopane, fot. Świat Podróżników

Zakopane: Nowy szlak „ceperski” i multimedialny Karol z Atmy

W weekend otwarto nowy, rekreacyjno-widokowy szlak „ceperski”. Można go przebyć pieszo lub rowerem. Prowadzi przez Pasmo Gubałowskie z przepięknym widokiem na Tatry. To kolejna propozycja Zakopanego na spędzenie urlopu.

Szlak ceperski to w rzeczywistości pięć tras o odmiennej długości (od dwóch do pięciu godzin marszu) i zróżnicowanym stopniu trudności. Biegną one częściowo drogami publicznymi, ale w większej części przez lasy i pola. Znajdują się przy nich zabytkowe kościoły, muzea oraz bacówki, w których można odpocząć, napić się herbaty i skosztować regionalne przysmaki.

Szlaki rozpoczynają się przy stacjach narciarskich u podnóża Pasma Gubałowskiego: przy dolnej stacji kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę, na Harendzie i na Polanie Szymoszkowej. Już dziś można tu wypożyczyć rower. W przyszłości szlak ma się rozwijać, powstanie więcej wypożyczalni rowerów, a zimą szlak pieszo-rowerowy zastąpi trasa do narciarstwa biegowego.

Ta inicjatywa stwarza jeszcze więcej możliwości wypoczynku dla amatorów dwóch kółek. Na terenie samego Tatrzańskiego Parku Narodowego są już cztery trasy rowerowe: z Siwej Polany do Schroniska na Polanie Chochołowskiej, z Ronda Kuźnickiego przez Kuśnice do Schroniska na Kalatówkach, z Brzezin Doliną Suchej Wody do schroniska na Hali Gąsiennicowej i Drogą pod Reglami na odcinku Siwa Polana-Bystre. Istnieje też wiele długodystansowych tras przebiegających przez całe Podhale.

Zobacz także: Inwestycji w wody geotermalne na Podhalu ciąg dalszy

Ważna informacja dla melomanów: w tym roku Muzeum Karola Szymanowskiego „Atma” jest zamknięte z powodu remontu. Ponowne otwarcie zaplanowano na marzec 2013 roku, a nowa ekspozycja wyposażona zostanie w aktywne multimedia.

Źródło: Tygodnik Podhalański
 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Szlak ceperski, Turystyka, Zakopane


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »