kraj:
Polska
31-07-2012, 13:53 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Kładka rowerowa Kraków

Kładka rowerowa Kraków, fot. Świat Podróżników

Rowerem na Kanary, czyli 5 najpiękniejszych tras rowerowych na wakacje

Jeśli nie zaplanowałeś jeszcze urlopu albo zostało ci kilka dni wolnego i chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę – wsiadaj na rower i ruszaj w trasę. Podpowiadamy, gdzie można znaleźć malownicze szlaki rowerowe.

1. Rowerem wzdłuż Dunaju


Jedna z najpiękniejszych tras w Europie to ścieżka rowerowa wzdłuż niemieckiego i austriackiego odcinka Dunaju znana pod nazwą Donauradweg. Mimo że trasa jest dość długa (jadąc od Szwarcwaldu do Małych Karpat niedaleko Bratysławy pokonamy blisko 1000 kilometrów), to polecana jest początkującym. Jadąc wzdłuż Dunaju przejeżdżamy dziennie od 40 do 100 kilometrów, a wiatr, wiejący zwykle w plecy i piękne widoki z wałów przeciwpowodziowych pozwalają zignorować zmęczenie – mówi Dariusz Miąsek z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus. Na tej trasie łatwo znaleźć nocleg, bowiem okoliczne kempingi, schroniska i hotele chętnie przyjmują rowerzystów na jedną noc.


2. Szlakiem Łaby


Jeśli zasmakujesz w pięknych, niemieckich krajobrazach – musisz wybrać się na wyprawę wzdłuż Łaby. To trasa, która wielokrotnie wskazana jako ulubiony szlak rowerowy w ankiecie ADFC (niemieckie towarzystwo rowerowe). Ponad 180-kilometrowa trasa przebiega głównie asfaltem i jest przejezdna także dla dzieci. Jej zakończenie to malownicze ujście rzeki do Morza Północnego w Cuxhaven.


3. Rodzinna wyprawa na Bornholm


Ta niewielka, duńska wyspa położona w samym środku Bałtyku, między Polską i Szwecją to świetne miejsce do wycieczek dla całej rodziny. Znajdziemy tu mnóstwo szlaków rowerowych, prowadzących zarówno wzdłuż wybrzeży, jak i na skos przez wyspę. Bornholm zachwyci zarówno tych, którzy lubią zwiedzać zamki i maleńkie rybackie wioski, jak i miłośników pięknej przyrody i egzotycznych plaż.


4. Malownicza Andaluzja


Rowerowa wyprawa do Andaluzji, krainy położonej między Pirenejami a Morzem Śródziemnym to wyjątkowa okazja, by podziwiać górskie szczyty z niemalże płaskich tras rowerowych. Przejazd trasą, położoną tam, gdzie kiedyś leżała linia kolejowa (od Olot, przez Gironę do wybrzeży Morza Balearskiego) gwarantuje niezapomniane widoki i podziwianie malowniczych dolin z kolejowych wiaduktów.


5. Rowerem w tropiki - Wyspy Kanaryskie


Wolisz tropiki niż niepewny, europejski klimat? Jeśli tak – polecamy wyprawę na Wyspy Kanaryjskie. Oczywiście na rowerze! Na wyspach jeździ się po nadmorskich promenadach i zwykłych drogach.- mówi Dariusz Miąsek z Grupy Sporteus -  Nie jest to zbyt niebezpieczne, bowiem większość miejscowych kierowców to urlopowicze nastawieni na powolną jazdę i na podziwianie widoków. Na Gran Canarii czy Teneryfie bez problemu można znaleźć także trudniejsze trasy do treningów. Korzystają z nich na przykład skandynawskie, niemieckie i brytyjskie drużyny kolarskie, wysyłane tu w czasie, gdy w Europie padają deszcz i śnieg.

Zobacz także: Rowerem w Karpaty? Podpowiadamy, jaką trasę wybrać

Wakacje na rowerze to idealna okazja, by podziwiać przyrodę z trochę innej niż zwykle perspektywy – nie z okna samochodu czy samolotu. Ale uwaga – taki sposób spędzania czasu uzależnia i każdy, kto pojechał na jedną wyprawę, nie chce już wrócić do wygodnych wycieczek i leniwych wakacji w hotelach.

---------------------------------------

Grupę Turystyki Aktywnej SPORTEUS tworzą pasjonaci sportu i turystyki, którzy dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu w branży turystycznej, gwarantują Tobie i Twojemu otoczeniu najwyższą jakość świadczonych usług. Nasz zespół kreuje nowy sposób wypoczynku, zachęcając do zdrowego stylu życia. Tworzymy sporteus.pl - portal prezentujący wybrane oferty z zakresu turystyki aktywnej z możliwością zakupu on-line w najniższej cenie.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Rowerem w tropiki, Turystyka, Turystyka rowerowa


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »