kraj:
Czechy
autor: KLA
01-08-2012, 09:50 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Czechy: Hefaiston – spotkanie kowali artystycznych

Pod koniec wakacji (25-26 sierpnia 2012) warto odwiedzić zamek Helfštýn na Morawach Środkowych (około 30 km na wschód od Ołomuńca). Odbywa się tu bowiem tradycyjna impreza Hefaiston - spotkanie kowali artystycznych z całego świata, organizowana od roku 1982 przez Muzeum Komenskiego w Přerovie.

Kowal przy pracy Kowal przy pracy , Inf. Pras.

Podczas imprezy zwiedzający zapoznają się z pracą kowali, będzie można zakupić niektóre eksponaty. Na zamku dostępna jest także stała ekspozycja kowalstwa artystycznego i  zabytkowych urządzeń do tłoczenia monet.

W tej tradycyjnej imprezie uczestniczy corocznie około sześciuset zgłoszonych osób z ponad dwudziestu krajów. W ciągu dwóch dni Hefaiston odwiedza średnio 11 tysięcy gości.

Zobacz także: Kromieryż (czes. Kroměříž)

Zamek Helfštýn od roku 1982 zaczął się stopniowo specjalizować w kowalstwie artystycznym. Przygotowano specjalne pomieszczenia na stałą ekspozycję, zrekonstruowano  zabytkowe kuźnie na trzecim dziedzińcu. Odnowiony budynek dawnej piekarni przerobiono na Studio Kowalskie z atelier. Odbywają się tu kursy kowalstwa artystycznego a od roku 1989, zawsze na tydzień przed Hefaistonem, Forum Kowalskie, na którym prezentują się  wybrane pracownie kowalskie. Wykonane przez nie dzieła wzbogacają stałą ekspozycję zamkową. Więcej na www.helfstyn.cz.

 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Imprezy, Kowalstwo, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »