kraj:
Korea Południowa
autor: KLA
05-08-2012, 09:40 źródło: ŚP     komentarzy: 0

33 wyspy, które musisz zobaczyć w Korei

Jeju to najbardziej znana podróżnikom wyspa Korei Południowej – nie tylko ze względu na pełen erotycznych figur park LoveLand. Jeju jest bowiem jednym z Nowych Siedmiu Cudów Natury. Wokół Półwyspu Koreańskiego znajdują się jednak miriady wysp i wysepek, które również warte są zobaczenia.

Wyspa Jeju

Więcej niż 9 lat trzeba by było, aby odwiedzić, dzień po dniu, wszystkie wyspy tego południowoazjatyckiego państwa. Jest ich bowiem aż 3358. Co ciekawe, podróżując po nich odnosimy często wrażenie, że należą do zupełnie innych krajów, kultur czy szerokości geograficznych, gdyż tak się między sobą różnią.
 

Park LoveLand:Na przykład Ulleungdo, pełna powulkanicznych stożków porośniętych bujnym lasem stanowi kontrast ze znaną z piaszczystych wydm Uido – nota bene uido znaczy… ucho krowy.
 

Wyspa Ulleungdo:Na subtropikalnej Oedo zachwyca, liczący 132 km2 ogród botaniczny, w którym żyje ponad 3 tys. gatunków roślin, a budownictwo nawiązuje do architektury południowej Europy.

Zobacz także: Czytać między wierszami - Niesamowity kościół w Belgii

Na Udo znajduje się, jedyna w Korei, koralowa plaża (Seobin Beach). Tu też spotkać można „sea women” – kobiety nurkujące w poszukiwaniu owoców morza, z czego utrzymują rodziny. Wokół Baengnyeong strzelają w górę wielometrowe, skaliste wieżyce, a na samej wyspie znajduje się naturalny pas startowy, który służył amerykańskim samolotom do startów podczas wojny koreańskiej. To tylko kilka przykładów z 33 wysp, które koniecznie trzeba zobaczyć. Pełny ranking na stronie CNN GO.

Źródło: CNN GO

Wodospad Jeongbang na wybrzeżu wyspy Jeju w Korei Południowej
Wodospad Jeongbang na wybrzeżu wyspy Jeju w Korei Południowej


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 33 wyspy, Korei, Podróże, Ranking, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »