kraj:
Polska
06-08-2012, 11:24 źródło: BiletyAutokarowe     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 31 lipca - 6 sierpnia 2012

Najważniejszą informacją całego tygodnia, miesiąca, a może i roku jest lądowanie łazika Curiosity na Marsie - tym jednak zajmiemy się już wkrótce w szczegółowym artykule dotyczącym eksploracji Czerwonej Planety. Na razie musicie zadowolić się nowinkami od przewoźników lotniczych i autokarowych.

Najważniejsze, najciekawsze, warte uwagi


 
1. Rząd rozważa możliwość stworzenia funduszu gwarancyjnego dla klientów biur podróży. W cenę wycieczki miałby być wliczony dodatkowy podatek - pieniądze trafiałyby do puli służącej do finansowania powrotów klientów biur-bankrutów.
 
Wyjątkowo pozwolimy sobie na komentarz: jeżeli fundusz gwarancyjny działałby na takiej samej zasadzie, jak podatek drogowy - którego tylko drobny procent jest przeznaczany na remont i budowę dróg, a większość trafia do ZUS-u lub innych pochłaniających pieniądze czarnych dziur - jesteśmy mu przeciwni.
 
2. Upadło szóste już tego lata biuro podróży: Aquamaris. Turyści są sprowadzani do Polski. Marszałek Województwa Śląskiego informuje o tym, że kolejne biuro może mieć kłopoty, ale jego informacje są tak niejasne, że na razie można je określić wyłącznie mianem insynuacji.
 
3. Szef Amber Gold Marcin Plichta twierdzi, że to rząd doprowadził do upadku jego linii lotniczych OLT Express. Rzekomo tani przewoźnik stał się zbyt dużą konkurencją dla LOT-u. Dowodem potwierdzającym zarzuty Plichy ma być tajna notatka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dotycząca prowadzenia operacji przeciwko OLT Express. ABW utrzymuje, że notatka została sfałszowana.
 
 

Branża przewozów autokarowych

 
 
1. 2 sierpnia Sindbad zmienia przystanek w miejscowości Nisko. Nowe miejsce zatrzymywania się autokarów to Plac Wolności. Ponadto 30 lipca Sindbad zmienił przystanek w miejscowości Celje w Słowenii (dla linii 19). Nowy przystanek znajduje się na stacji benzynowej Lopata, przy zjeździe Celje Zachód.
 
2. Linia Roma Bus postanowiła kontynuować obsługę połączenia Polska-Chorwacja-Polska do 1 września.
 
 

Branża lotnicza

 
 
1. Wizz Air kasuje połączenie Katowice-Liverpool. Ostatni lot odbędzie się 27 października.
 
2. Ryanair uruchomił połączenia z irlandzkim Cork. Samoloty startują z Warszawy (lotnisko w Modlinie), Krakowa i Gdańska.
 
3. Eurolot wznawia działalność na trasie Poznań-Kraków. Loty rozpoczną się 20 sierpnia.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 17-30 lipca 2012

* * *

Przegląd przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, którego nowa, ładniejsza i łatwiejsza w obsłudze wersja już działa i czeka na Wasze odwiedziny. Kupcie bilety na autokary kursujące w ramach 24 000 połączeń do całej Europy - tanio, szybko, wygodnie

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, OLT Express, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »