kraj:
Polska
13-08-2012, 14:33 źródło: BiletyAutokarowe     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 7 - 13 sierpnia 2012

Dzisiejsze wydanie naszego przeglądu informacji wydaje się wyjątkowo upolitycznione. Nic nie dzieje się bez powodu - bankructwa biur podróży zwróciły uwagę polityków na branżę turystyczną, przez co stała się ona jednym z głośniejszych tematów.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi


1. W związku z atakami zbrojnymi na półwyspie Synaj Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega turystów, którzy wybierają się do Egiptu, aby nie oddalali się poza ośrodki turystyczne.
 
2. Polacy zapłacili za tegoroczne podróże posłów już ponad 1,5 mln zł. Warto dodać, że nie wszystkie wyjazdy odbywały się w celach służbowych. Kilkunastu polityków udało się do Włoch, żeby zagrać mecz charytatywny z tamtejszymi parlametarzystami. Jesteśmy ciekawi, czy zebrana kwota jest większa niż wydatki związane z podróżą, zakwaterowaniem i organizacją imprezy.
 
3. Polska Izba Turystyki krytykuje rządowy projekt "funduszu gwarancyjnego", czyli podatku, który byłby doliczany do cen wycieczek. Miałby on finansować powroty do Polski klientów biur-bankrutów. Problem w tym, że projekt ma mnóstwo prawnych dziur, nie przewiduje żadnej kontroli dotyczącej dysponowania zebranymi pieniędzmi i teoretycznie umożliwia wykorzystanie ich w dowolny sposób.
 
4. Świętokrzyska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowuje dla turystów... symulator lotu na miotle w technologii 5D. Kapsuła projekcyjna zapewni nie tylko doznania wizualne i dźwiękowe, ale także takie wrażenia, jak uczucie ruchu, podmuchy wiatru, zapachy czy uderzenia deszczu. Premiera wiosną. Nie ukrywamy, że jesteśmy podekscytowani.


Branża przewozów autokarowych


1. Linia Sindbad zmienia przystanek w angielskiej miejscowości Birmingham. Nowe miejsce przystankowe znajduje się na Paradise Circus Parking przy rondzie Paradise Circus Queensway.
 
2. 11 sierpnia linia Agat zmieniła godziny wyjazdów swoich autokarów z wybranych polskich miast. Ze zmianami można zapoznać się w systemie rezerwacji dostępnym na stronie BiletyAutokarowe.pl, albo wchodząc na blog portalu (blog.biletyautokarowe.pl), gdzie nowe godziny zostały wyszczególnione w odpowiednim wpisie.


Branża lotnicza


1. Między 10 grudnia a 14 stycznia Aer Lingus będzie oferować loty z Krakowa do Dublina. Kursy będą odbywać się w poniedziałki i piątki.
 
2. Polskie lotniska odnotowały w lipcu wzrost ruchu od 25% do 34% w stosunku do analogicznego okresu 2011 r.
 
3. 3 września Eurolot uruchomi połączenie Katowice-Gdańsk. Loty będą odbywać się od poniedziałku do piątku.
 
4. Kursy z Krakowa do Paryża, oferowane przez linię LOT, obecnie odbywające się każdego dnia, od 29 października będą wykonywane wyłącznie w weekendy. W miejsce skasowanych połączeń w sezonie zimowym linia uruchomi poranne połączenie Kraków-Frankfurt.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 31 lipca - 6 sierpnia 2012
 
* * *
 
Jak zawsze, informacje zebrał i zredagował zespół portalu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupicie bilety na autokary do Niemiec, Anglii, Francji i mnóstwa innych europejskich krajów. W ofercie ponad 24 000 połączeń!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże, Podróże posłów, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »