kraj:
Czechy
autor: KLA
17-08-2012, 12:07 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

brak opisu

, Inf. Pras.

Legendy czeskich zamków z wizytą w Polsce

Przedstawiciele czeskich zamków i pałaców wywożą za granicę... ich legendarne postacie - swoje dziedzictwo kulturalne. Teraz zawitają do nas.

Opiekunowie dziesięciu czeskich pałaców i zamków zjednoczyli siły po to, by dzięki projektowi „Otwórzcie 13 komnatę“, opartym na spotkaniu z legendarną postacią związaną z tymi zabytkami, przyciągnąć do byłych siedzib szlacheckich także zagranicznych gości.

Była Austria i Słowacja - teraz przyszedł czas na Polskę.  Już w przyszłym tygodniu zawita do nas infobus promujący stare siedziby szlacheckie z terenów Czech i Moraw.

- Nasz infobus, mobilne centrum informacyjne przyciąga przechodzących obok jak silny magnes już samym swoim wyglądem. Na ścianach infobusa przedstawione  są naturalnej wielkości wszystkie dziesięć legendarnych postaci, związanych z różnymi zamkami i postaciami. Prawie u każdego widza wzbudzają ciekawość - informuje Jiri Senohrabek, jeden z organizatorów akcji.

A wszystko opiera się na... grze. Należy zwiedzić siedem wybranych budowli – otrzymując ich klucze, by dotrzeć do owej tajemniczej 13 komnaty...

W piątek 24 sierpnia infobus stanie w centrum Zabrza (plac Wolności), natomiast podczas weekendu 25-26 sierpnia - przed wejściem do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, obok klubokawiarni Rebel Garden, na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie.

- Dzięki pomocy przedstawicielstwa Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego w Polsce, a także właścicieli Rebel Garden, z naszym projektem będą mieli okazję zapoznać się mieszkańcy polskich miast, oddalonych jedynie o kilkadziesiąt kilometrów od czeskiej granicy – informuje Pavel Hlaváč z organizacji Złoty Pas Niziny Połabskiej (Zlatý pruh Polabí).

Szczegółowe informacje, a także reguły gry i różne ciekawostki związane z projektem można znaleźć na stronach: www.otevrte13komnatu.cz , www.polabi.com

Historyczne obiekty i ich tajni przewodnicy, prezentowani podczas akcji:

Klasztor Broumov – Zbójnicki syn Lotrando

Zamek Decin – Czarny rycerz (Zygmunt z Vartenberku)

Pałac Grabstejn – Swięta Barbara

Zamek Chlumec nad Cidliną – Graf figlarz (Oktawian Kinsky)

Zamek Kacina – Duch grafa Rudla

Pałac Kost – Kat Herman

Zamek Kozel - Krasnoludek Radous

Zamek Slatinany – Dżokejka Lata Brandisova

Pałac śląsko-ostrawski w Ostrawie – Łotr Jachim Zahozenec


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 13 komnata, Atrakcje turystyczne


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »