kraj:
Polska
27-08-2012, 15:45 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 21 - 27 sierpnia 2012

Nadal pobrzmiewają echa afery z OLT Express - w cieniu której Bingo Airways spokojnie rozwijały swoją działalność. Szczegóły - a także inne wartościowe informacje z branży turystycznej - w rozwinięciu.

Najważniejsze, najciekawsze, warte uwagi

 

1. Z okazji Euro 2012 wzrosły ceny hoteli w polskich miastach - od 200% (Wrocław) do ponad 500% (Gdańsk). Co więcej, właściciele hoteli nie zamierzają ich obniżać. To ciekawy trend, intrygujący zwłaszcza na tle wcześniejszych narzekań przedstawicieli branży hotelarskiej, którzy przyznali, że przesadzili z podwyżkami - czego efektem była rzekomo mniejsza niż oczekiwana liczba rezerwacji.
 
2. Sąd odrzucił wniosek OLT Express o uznanie bankructwa, firma nie dysponuje bowiem majątkiem koniecznym do pokrycia kosztów procedury upadłościowej. To stawia wierzycieli w trudnym położeniu - będą musieli samodzielnie próbować odzyskać pieniądze od członków zarządu.
 
 

Branża przewozów autokarowych

 
 
1. EP Eurolinie Plus zawiesiły kursowanie linii ETK-01, łączącej Wrocław z lotniskiem w Wałbrzychu. Ponadto przewoźnik zwiększył częstotliwość kursów na trasie Warszawa - Mińsk do trzech przejazdów w tygodniu.
 
2. Portal BiletyAutokarowe.pl uruchomił dodatkowe numery infolinii. Teraz można rezerwować bilety przez telefon z pięciu dużych stref numeracyjnych, oszczędzając na kosztach połączenia. Czytaj więcej tutaj.
 
 

Branża lotnicza

 
 
1. Ruch Poparcia Palikota uważa, że na lubelskim lotnisku zamiast kapliczki katolickiej powinien powstać pokój modlitewny dla wszystkich religii. Władze lotniska uważają, że RPP bez powodu tworzy problemy.
 
2. Na lotnisku Chopina w Warszawie jeden z pasażerów zasłabł po wyjściu z samolotu. Pracownicy natychmiast rozpoczęli reanimację, dzięki czemu mężczyzna przeżył.
 
3. Nowa czarterowa linia z Polski - Bingo Airways - wykonała pierwszy lot swoim drugim samolotem. Kiedy media nagłaśniały perypetie OLT Express, mały przewoźnik spokojnie się rozwijał. Jak dotąd firma radzi sobie bardzo dobrze - od rozpoczęcia działalności w maju przetransportowała już ponad 70 tys. pasażerów.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 14 - 20 sierpnia 2012
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja portalu Lotnicze-Bilety.pl, w którym zakupicie bilety oferowane przez regularne oraz tanie linie lotnicze z całego świata. Zapraszamy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Bingo Airways, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »