kraj:
Izrael
autor: KLA
27-08-2012, 17:46 komentarzy: 0

Biblijnym szlakiem na ośle z Wi-Fi

Jak czasy Starego Testamentu przybliżyć młodym turystom żyjącym w wirtualnym świecie ? W parku tematycznym Kfar Kedem w Izraelu, turyści pragnący poznać realia życia przed 2000 laty mogą to uczynić dosiadając osiołka, który ma na szyi bezprzewodowy router. Dzięki temu ściągną z Internetu wszelkie interesujące ich informacje o zwiedzanym miejscu, ale nie tylko…

Osioł z Wi-Fi

Park Kfar Kedem znajduje się w północnym Izraelu, w samym sercu Galilei, między Tyberiadą a Hajfą. To miejsce niezwykłe, gdzie wydaje się, że czas zatrzymał się jeszcze przed nasza erą.

Ulokowany w Hoshaya, wśród społeczności ortodoksyjnych żydowskich rodzin pozwala wszystkim przybyłym doświadczyć takich samych przeżyć, jakie były udziałem Abrahama, ojca narodu żydowskiego żyjącego trzy stulecia przed Chrystusem i Jakuba, którego dzieje przedstawia Księga Rodzaju.

Ale aby zwłaszcza młode pokolenie nie czuło się tutaj zbyt obco, postawiono przy okazji na nowoczesność. Dlatego park ma bardzo przejrzystą, interaktywną stronę internetową. Jednak największym hitem okazało się zaopatrzenie kilku osiołków obwożących turystów po parku w routery – zwierzęta mają je zamocowane na szyi.

Zobacz także: Mały Syrenek z Elsynoru, męska wersja kopenhaskiej Małej Syrenki

W ten sposób można nie tylko pogłębić podczas wycieczki swoje informacje łącząc się ze stroną www parku, ale połączyć z kolegami na FB i pochwalić się pobytem w niezwykłym miejscu, albo zamieścić w Internecie własne fotki z miejsc opisanych w Starym Testamencie.

Źródło: Kfar Kedem


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki turystyczne, Kfar Kedem, Osioł z Wi-Fi, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »