kraj:
Polska
03-09-2012, 13:09 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 28 sierpnia - 3 września 2012

Pojawiają się pierwsze branżowe podsumowania wakacji. Euro 2012, nie najgorsza pogoda, nowe drogi, entuzjazm hotelarzy - czy to wszystko sprawiło, że polska turystyka przeżyła prawdziwy boom? Szczegóły w rozwinięciu.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi

 
 
1. W maju 2012 z polskich obiektów noclegowych skorzystało dokładnie 473 735 klientów (dane za GUS). To prawie 50 tys. więcej niż rok temu.
 
2. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w czerwcu 2012 liczba turystów, którzy odwiedzili Kraków, była taka sama, jak w czerwcu 2011. Euro 2012 niczego nie zmieniło - choć liczono na inwazję przyjezdnych.
 
3. W skali ogólnopolskiej obłożenie lokali noclegowych także się nie zwiększyło, choć w wakacje przyjechało do nas więcej turystów niż np. rok temu. Prawdopodobnie hotelarze odstraszyli przyjezdnych cenami, które gdzieniegdzie wzrosły nawet o 500 procent. Mimo wszystko przychód hoteli wzrósł - właśnie ze względu na podwyżki. A skoro zarobki są wyższe, zaś pracy mniej, nic dziwnego, że hotelarze nie mają zamiaru wracać do niższego pułapu cenowego.
 
4. McDonalds wycofuje się z Boliwii. Przyczyna? Złe wyniki finansowe. Boliwijczycy po prostu nie lubią hamburgerów.
 
 

Branża przewozów autokarowych

 
 
1. Eurobus reorganizuje wiele połączeń. Linie I-100 oraz I-800 zyskują dodatkowe przystanki w takich miastach, jak Poznań, Gdańsk, Częstochowa czy Leszno. Zmieniają się dni wyjazdów i powrotów z zagranicy. Zmianie ulega także lokalizacja niektórych przystanków. Ze względu na duży zakres zmian, szczegóły zamieściliśmy we wpisie na blogu BiletyAutokarowe.pl.
 
2. Sindbad zmienia dni wyjazdów do Grecji i kursów powrotnych do Polski. Autokary będą wyruszać w środy i wracać w piątki.
 
 

Branża lotnicza

 
 
1. Japan Airlines i All Nippon Airways już wkrótce zaczną udostępniać pasażerom Internet wi-fi. Na razie tylko na lotach Japonia-USA, ale oferta z czasem ma się rozszerzać również na inne kraje.
 
2. Z końcem października Ryanair likwiduje połączenia Poznań - Bolonia i Poznań - Mediolan. Korzystajcie, póki możecie.
 
3. W Krakowie powstanie ok. 250 miejsc pracy w związku z uruchomieniem biura obsługi klienta easyJet.
 
4. Z końcem października zostanie zawieszone połączenie Katowice - Turyn, obsługiwane przez LOT.
 
5. 4 listopada Brussels Airlines zawieszą połączenie Kraków - Bruksela. Loty zostaną wznowione na okres świąteczny, a pełną parą ruszą ponownie wiosną.
 
6. Obsługa pokładowa Lufthansy rozpoczęła strajk, którego celem jest wynegocjowanie podwyżek i większych przywilejów. Jak dotąd protest nie wpływa w znaczący sposób na punktualność linii.
 
7. Lotnisko w Krakowie uruchamia własną sieć taksówek. Poszukiwano 120 kierowców z własnymi samochodami - zgłosiło się 300 chętnych, więc rekrutujący mają z czego wybierać.
 
8. Z uwagi na problemy techniczne samolot polskiej linii Bingo Airways musiał przerwać niedzielny kurs z Warszawy do Tunezji. Opóźniony został również kolejny lot.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 21 - 27 sierpnia 2012
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupisz tanie bilety na przewozy międzynarodowe i międzymiastowe. Wybierasz się w podróż? Jedź z nami!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Informacje turystyczne, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »