kraj:
Anglia
03-09-2012, 14:51 komentarzy: 0

W zakamarkach podziemnych miast - podziemia Londynu

Pod powierzchnią takich miast, jak Londyn, Portland czy Montreal znajdują się wspaniałe, rozległe kompleksy, zbudowane na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu, kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat. Jak wyglądają, czemu powstały i czy można je zwiedzić podczas wakacyjnej wycieczki?

Podziemia Londynu Podziemia Londynu , fot. sub-urban.com, Flickr CC

Podziemia Londynu


Zwiedzanie podziemi Londynu to świetna i pouczająca rozrywka, jednak mówiąc o niej, należy rozróżnić wycieczki szlakiem nowych i zabytkowych stacji rozległego systemu metra, oraz eksplorację zabytkowego systemu kanalizacji. Dziś zajmiemy się tą drugą atrakcją. Co może być ciekawego w zwiedzaniu kanałów?

System kanałów, którego budowa rozpoczęła się w XIX wieku, obejmuje tunele o łącznej długości 720 kilometrów. Kompleks składa się nie tylko z mrocznych korytarzy, ale również z bogato zdobionych komnat czy zabytkowych stacji pomp. Jego nastrojowe, tajemnicze wnętrza przez dekady były inspiracją dla pisarzy, muzyków i filmowców - wystarczy rzucić na nie okiem, aby przekonać się, dlaczego.

Podziemia Londynu
Podziemia Londynu, fot. Steve Cadman, Wikimedia

Warto zapoznać się z podziemnymi zakamarkami Londynu, choć turyści mogą zwiedzić jedynie ich niewielką część. Na dodatek aby to zrobić, należy odpowiednio wcześnie złożyć rezerwację. Wrażenia, które zapewnia wycieczka po gotyckich kanałach, są jednak warte zarówno trudu, jak i poniesionych kosztów.

Zobacz także: 10 najwyżej położonych platform widokowych świata - miejsce 10.

* * *

Lubicie eksplorować fascynujące i tajemnicze miejsca? Wybierzcie się na wyprawę do jednego z niezwykłych podziemnych miast. Tanie latanie po całym świecie uskutecznicie z portalem Lotnicze-Bilety.pl, którego redakcja przygotowała dla Was ten artykuł.

ta nowość ma kolejne części: 1|2|3|4|5|6 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Londyn, Podziemia, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »