kraj:
Polska
24-09-2012, 09:22 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: tania Lufthansa, przeklęte dreamlinery

Po dwutygodniowej przerwie wracamy - odświeżeni, lepsi i z ciekawymi informacjami podanymi w jeszcze bardziej przystępnej formie. Planujesz podróż? Korzystasz z linii autokarowych lub lotniczych? Interesujesz się rynkiem turystycznym? Zapraszamy do lektury.

Przeklęte dreamlinery?


 
Boeing 787 Dreamliner to prawdopodobnie jeden z najbardziej pechowych samolotów w historii. Nie dość, że jego dostawy opóźniają się o blisko cztery lata, to na dodatek te linie, które już korzystają z nowoczesnej maszyny, napotykają problemy techniczne.
 
Linie Air India już pierwszego dnia użytkowania nowego Dreamlinera odnotowały kłopot z systemem chłodzenia generatora prądu, przez co start maszyny opóźnił się o 40 minut. Niektóre źródła podają, że lot zakończył się drugą usterką, lecz jest to niepotwierdzona informacja. Tak czy inaczej, problemy z dreamlinerami stają się powoli legendarne - wydaje się wręcz, że na nowej maszynie Boeinga ciąży fatum.

 
 
LOT kontra Boeing: kolejne starcie
 
 
Liczymy, że żadnej klątwy jednak nie ma, ponieważ LOT uruchomił już sprzedaż biletów na pierwsze rejsy swoim nowym 787. Inauguracyjny lot do Pragi odbędzie się 14 grudnia. Mamy szczerą nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

 
 
 
Tanie linie Lufthansa
 
 
Tanie linie lotnicze, które pojawiły się na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku, zdrowo zamieszały na rynku lotniczym. Tradycyjni przewoźnicy, uparcie trwający przy swoim modelu działalności, stracili wówczas rzesze klientów. Po dwudziestu latach Lufthansa postanowiła wreszcie zareagować w zdecydowany sposób - jej kierownictwo ma w planach uruchomienie taniej linii lotniczej.
 
Warto pamiętać, że Lufthansa jest właścicielem tanich przewoźników Germanwings i Eurowings, lecz ich oferta jest ograniczona w porównaniu z ofertą firmy-matki. Nowa linia, która będzie mogła stanąć w szranki z Ryanairem czy easyJetem, rozpocznie działalność z prawdziwą pompą. Już na starcie firma będzie dysponować 90 samolotami i personelem liczącym około 3000 osób. Czyżby szykowały się poważne zmiany w branży tanich linii lotniczych? Przekonamy się o tym już na początku przyszłego roku, wtedy bowiem nienazwany jeszcze przewoźnik ma rozpocząć działalność.
 
 
Sprawdź rozkład dwa razy
 
 
Jeżeli wybierasz się w podróż autokarem, sprawdź rozkład jazdy nie tylko podczas rezerwacji biletu, ale również na dzień-dwa przed wyjazdem. Przypominamy o tym, ponieważ wiele linii zmienia godziny wyjazdów - najczęściej w przypadku połączeń antenowych, choć nie tylko. Co prawda przewoźnicy informują pasażerów o takich zmianach, ale może się zdarzyć, że pracownik biura obsługi przypadkowo pominie jedno z nazwisk na swojej liście. Takie wpadki zdarzają się raz na rok, a może i rzadziej - ale jednak się zdarzają, dlatego warto poświęcić pięć minut na upewnienie się, że nasz autokar odjeżdża zgodnie z planem.
 
 
Promocje, okazje, nowe oferty
 
 
Nowy tydzień rozpoczął się pod znakiem świetnych ofert podróży lotniczych po całej Europie. W systemie rezerwacji www.lotnicze-bilety.pl dostępne są pojedyncze bilety na przeloty z Warszawy do Brukseli, Paryża czy Rzymu w cenie niższej niż 20 złotych od osoby. Nieco więcej - bo 39 zł - zapłacimy za loty z Wrocławia i Łodzi do Londynu i Dortmundu. Podejrzewamy, że tanich miejscówek braknie w ciągu maksymalnie kilku godzin, ale wystarczy sprawdzać co jakiś czas nasz serwis, aby wyłowić podobne okazje.
 
Co słychać na www.biletyautokarowe.pl? W oczy rzucają się dobre oferty przewozów do Londynu w pierwszym tygodniu października - możemy wybrać się w wygodną podróż już za 329 zł. Jeszcze lepiej mają się osoby planujące spędzić początek jesieni w ciepłym Rzymie: miejscówki można zarezerwować już za 269 zł. Najlepsze ceny, jak zwykle, oferowane są na trasach do Niemiec - do Berlina dojedziemy za jedyne 73 zł.
 
Przypominamy, że ceny biletów zmieniają się dynamicznie, a na ich wysokość wpływa m.in. liczba dostępnych miejsc czy czas pozostały do wyjazdu lub wylotu. Nie zdziwicie się więc, jeśli odwiedzając nasze serwisy, nie znajdziecie miejscówek w podanych wyżej cenach, aktualnych na godzinę 8:00 24 września 2012 roku.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 28 sierpnia - 3 września 2012
 
* * *
 
Przegląd informacji przygotowały portale oferujące tanie bilety lotnicze oraz bilety autokarowe online: Lotnicze-Bilety.pl i BiletyAutokarowe.pl. Zapraszamy do wspólnego podróżowania!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Dreamliner, Lufthansa, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »