kraj:
Polska
08-10-2012, 10:26 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: podłe zagrywki

W dzisiejszym wydaniu "Tygodnia w transporcie" przyjrzymy się przede wszystkim podłym zagrywkom, stosowanym zarówno przez klientów, jak i firmy branży transportowej. Zapraszamy do lektury.

Amerykanie udają niepełnosprawnych

 
 
Na lotniskach w Stanach Zjednoczonych pojawiła się nowa bezczelna moda: całkowicie zdrowi pasażerowie przyjeżdżają do stanowisk odprawy na wózkach inwalidzkich, ponieważ niepełnosprawni (którzy nie muszą udowadniać kalectwa) mogą przechodzić bez kolejki. Tuż po przejechaniu przez bramkę "inwalidzi" wstają i pokonują resztę drogi na pokład pieszo. Tylko po co, skoro w samolocie nadal muszą czekać?
 
 

Turkish Airlines chcą, ale nie mogą

 
 
Linie Turkish Airlines chciałyby otworzyć połączenie Kraków-Stambuł. Problem w tym, że Turcji nie obejmuje porozumienie o współpracy w użytkowaniu przestrzeni powietrznej, które obowiązuje w Unii Europejskiej. Jedynym sposobem na to, by tureckie samoloty latały do Polski, jest zawarcie dwustronnej umowy międzynarodowej.
 
Taką umowę już zawarto, ale z ograniczeniami, które Turkish Airlines musiałyby przekroczyć, żeby otwierać nowe połączenia. To zaś wymaga zmiany zapisów - na którą, uwaga, musi zgodzić się LOT. A przecież LOT to konkurencja Turkish Airlines.
 
Rozwój tureckich linii jest więc skutecznie blokowany przez naszego rodzimego przewoźnika (należącego zresztą do Skarbu Państwa). Pasażerowie mają mniejszy wybór, a konkurencja jest hamowana. Podziękujmy LOT-owi.
 
 

Mniej ale częściej

 
 
Z początkiem listopada LOT zawiesza połączenie Poznań-Frankfurt. Jednocześnie zwiększy się częstotliwość lotów na trasie Warszawa-Frankfurt. Ucieszą się pasażerowie z Warszawy, zmartwią ci z Poznania. Zmiany są prawdopodobnie efektem planowanego rozwinięcia działalności Air Berlin na trasach między Polską a Niemcami.
 
 

Ile można zaoszczędzić na oliwce?

 
 
Nie jest to wiadomość świeża, ale z pewnością ciekawa i obrazująca, jak wielkie znaczenie w branży lotniczej mają nawet najdrobniejsze oszczędności. Otóż American Airlines w 1987 roku zaoszczędziły aż 40 tysięcy dolarów, dodając do każdej serwowanej podczas lotu sałatki o jedną oliwkę mniej. Robi wrażenie, prawda?
 
 

Dobra pora na wyjazdy do Holandii i Czech

 
 
Chcecie kupić bilety autokarowe do Holandii? Nie zwlekajcie, bo właśnie zaczął się okres zniżek. To doskonała okazja, żeby zwiedzić Amsterdam - przejazd zorganizujecie za niewiele ponad 200 zł. Z otwartymi ramionami zapraszają również Czechy, kusząc biletami do Pragi za około 115 zł. Oczywiście w portalu BiletyAutokarowe.pl.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: świeża porcja absurdów
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja portalu Lotnicze-Bilety.pl, w którym możesz kupić bilety lotnicze Wizzair, Ryanair, EasyJet, a także innych tanich oraz standardowych linii lotniczych. Lataj z nami!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, LOT, Podróże, Ryanair, Turystyka, Zabawne


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »