kraj:
Polska
02-10-2012, 10:09 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: świeża porcja absurdów

Dzisiejszy przegląd informacji z branży transportowo-turystycznej zdominowały zabawne (albo wręcz przeciwnie) absurdy. Ponadto mamy kilka dobrych informacji dla podróżników, którzy obawiają się o bezpieczeństwo lotów, oraz porcję świetnych ofert przewozów i przelotów w ramach całej Europy. Zapraszamy!

Taksówkarz skazany za... zbyt wysoką cenę

 
 
Na dwa lata więzienia w zawieszeniu i karę grzywny sąd skazał taksówkarza z Warszawy, który zażądał od japońskiego turysty (zbyt) wysokiej ceny za przewóz z lotniska do centrum miasta. W uzasadnieniu podano, że kierowca chciał wykorzystać cechujący klienta brak znajomości standardowych stawek przewozowych. Sami uważamy, że - jeśli sprawa nie ma jakiegoś drugiego dna, o którym nie wiemy - wyrok jest niedorzeczny. Dlaczego? Zajrzyjcie na blog Lotnicze-Bilety.pl, aby poznać odpowiedź.
 
 

Ryanair królem polskiego nieba

 
 
Ryanair stał się największym tanim przewoźnikiem w Polsce. W tym roku przewiózł już ponad 3,07 mln pasażerów, czyli o 0,06 mln więcej niż dotychczasowy lider Wizz Air. Jednocześnie staramy się nie zauważyć ostatniej wpadki irlandzkiej linii: maszyna lecąca z Niemiec do Estonii tuż po starcie musiała zawrócić na lotnisko. Dlaczego? Tego jeszcze nie wiemy.
 
 

To oficjalne: LOT jest bezpieczny

 
 
Po ostatnim audycie IATA linie LOT dołączyły do grona najbezpieczniejszych przewoźników powietrznych na świecie. Gratulujemy.
 
 

Grecja zastrajkowała

 
 
Pracownicy greckich placówek państwowych (ale nie tylko, bo również np. banków) w ubiegłym tygodniu przeprowadzili generalny strajk, który poważnie utrudnił podróżowanie. Protestowali także pracownicy lotnisk, przez co przez kilka dni samoloty startowały z dużym opóźnieniem, a niektóre loty zostały odwołane.
 
 

Belgów psychologiczna sztuczka

 
 
Belgijskie hotele świadomie i celowo odejmują sobie po jednej gwiazdce, żeby... przyciągnąć więcej gości. Rzekome pogorszenie standardów to trik, który ma przekonać potencjalnych klientów, że w lokalu wcale nie jest tak drogo, jak się wydaje.
 
 

Promocje, okazje, nowe oferty

 
 
BiletyAutokarowe.pl: w tym tygodniu polecamy oferty przewozów do Niemiec. Eurobus za przejazd do Berlina życzy sobie jedynie 135 zł. Wybieracie się w dalsze podróże? Do Anglii dojedziecie za mniej niż 300 zł, a ponadto nadal macie możliwość zwiedzenia Chorwacji - ceny biletów wahają się od 330 do 450 zł.
 
Lotnicze-Bilety.pl: dwaj giganci taniego latania przygotowali świetną ofertę dla podróżnych poruszających się po całej Europie. Z Wizz Air polecimy do Rzymu, Sztokholmu czy Paryża już za 69 zł, zaś z Ryanair udamy się do Skandynawii za mniej niż 50 zł. Tradycyjne linie lotnicze oferują przeloty do dużych europejskich miast za mniej niż 700 zł - z luksusami wliczonymi w cenę.
 
 

Najzabawniejsza rzecz w Internecie

 
 
Na koniec wyszperana w sieci ciekawostka podróżniczo-technologiczna. Autora nie znamy, ale jeśli się zgłosi - natychmiast podpiszemy tekst jego nazwiskiem. Oto najzabawniejsza rzecz z ostatniego tygodnia:
 
Podano oficjalną cenę iPhone'a 5 w Polsce. Wynosi ona 4099,00 zł brutto.
 
Teraz dla porównania koszt zakupów w Londynie:
£68,00 Przelot Wizzair Modlin-Luton
£16,00 Bilet kolejowy Luton - Londyn + powrotny
£4,00 Dwa bilety autobusowe City Thameslink - Covent Garden
£28,00 Przejażdżka London eye
£48,00 Dwie butelki 18-letniej whisky single malt
£8,00 Fish & chips
£30,00 Bilet wstępu do gabinetu figur madame Tussauds
£529,00 iPhone 5 16 GB w Apple Store, Covent Garden
160,00 zł Przejazdy taksówką Warszawa - Modlin - Warszawa
 
Po aktualnym kursie funta, wychodzi łącznie: 3 917,34 zł!

Zobacz także: Tydzień w transporcie: tania Lufthansa, przeklęte dreamlinery
 
 
* * *
 
Chcecie polecieć do Londynu - albo gdziekolwiek indziej? Wybierzcie portal Lotnicze-Bilety.pl, który gromadzi oferty wszystkich linii lotniczych świata. Jeżeli interesują Was bilety autokarowe Eurobus, Sindbad oraz innych świetnych przewoźników, odwiedźcie BiletyAutokarowe.pl. Zapraszamy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, LOT, Podróże, Ryanair, Turystyka, Zabawne


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »