kraj:
Polska
autor: KLA
11-10-2012, 10:14 komentarzy: 0

Tour Salon – jedna z najważniejszych imprez branży za pasem!

24 października startują Targi Tour Salon w Poznaniu. Krajem partnerskim imprezy jest w tym roku Palestyna, a regionem partnerskim – Małopolska.

Tour Salon, Poznań Tour Salon, Poznań , fot. Anna Kłossowska

Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon potrwają cztery dni, od 24 do 27 października 2012 roku. Również w tym roku utrzymany zostanie podział: dwa pierwsze dni dla biznesu i pozostałe dwa dla zwiedzających. To unikalna okazja zapoznania się z ofertą turystyczną prezentowaną bezpośrednio przez touroperatorów przybyłych ze świata, ale i polskie regiony.

To także możliwość uczestniczenia w ciekawych imprezach i spotkania z podróżnikami. Gościem specjalnym tegorocznych targów będzie Elżbieta Dzikowska, znana z kultowego programu „Pieprz i wanilia:, prowadzonego wspólnie z Tonym Halikiem, ale i samodzielnych programów i publikacji „Groch i kapusta”. Spotkanie z podróżniczką zaplanowano na 27 października, a na targach będzie można kupić jej książki.

Gdzie odbywa się Tour Salon? ul. Głogowska 14, Poznań, Polska, Zobacz na mapie

W tym roku odrębne stoisko będzie miało Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow, organizacja non profit, zrzeszająca miasteczka liczące do 50 tysięcy mieszkańców. Jej członkowie pracują nad poprawą jakości życia lokalnych społeczności. Ruch Cittaslow narodził się w 1999 r. dzięki pomysłowi Paola Saturniniego, burmistrza miasta Greve di Chianti we Włoszech i burmistrzów innych włoskich miasteczek. Stowarzyszenie Cittaslow intensywnie się rozwija. Do czerwca 2012 powstało ich już 10 (w Hiszpanii, Holandii, wspólna sieć obejmująca Norwegię, Szwecję i Danię, Niemczech, Włoszech, Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Turcji i Korei Południowej). W 2010 roku do sieci przyjęto pierwsze miasta z Azji (Chiny) i Afryki. Obecnie sieć liczy 150 miast z 25 państw całego świata. Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow powstała w 2007 roku. Zrzesza pięć miast z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego (Lidzbark Warmiński, Reszel, Bisztynek, Biskupiec, Nowe Miasto Lubawskie) oraz jedno z Wielkopolski (Murowana Goślina). Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest członkiem wspierającym.

Zobacz także: X edycja konkursu na najlepszy produkt turystyczny

Podczas targów prezentować się będą intensywniej rynki turystyczne Rosji i Ukrainy oraz, oferujące alternatywną formę wakacji wycieczkowce (cruisery). Już teraz propozycje wakacji na pływającym hotelu nie obejmują jedynie Karaibów i morza Śródziemnego, ale również norweskie fiordy czy Alaskę.

Źródło: tour-salon.pl

Tour Salon, Poznań
Tour Salon, Poznań, fot. Anna Kłossowska


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Elżbieta Dzikowska, Poznań, Produktów Turystycznych, Targi, Tour Salon


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »