kraj:
Polska
11-10-2012, 09:58 komentarzy: 0

I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy

I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy

14 października w hali sportowej ZSP nr 2, odbędzie się I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy. Takiej imprezy jeszcze nie było w tym mieście. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by każdy z uczestników festiwalu znalazł coś dla siebie.

Na scenie zagoszczą podróżnicy i miłośnicy zdobywania świata, którzy podzielą się z nami swoimi wspomnieniami i uraczą ciekawostkami, które przywieźli z dalekich wypraw. Będzie ich można także spotkać w Wiosce Podróżników, w której odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją każdą wątpliwość.

Wśród nich znajdą się:

   Dominik Wieczorkiewicz, Kuba Kurowski („Dwa wybrzeża w dwa miesiące”)
   Maria Piech (Chiny)
   Ewa Kubiak (Ameryka Południowa)
   Paweł Lewiak („Litwa, Łotwa i Estonia rowerem i kajakiem”)
   Maciej Paczesny, Marlena Jędrzejka („Podróże bez prądu, czyli adrenalinka w polskiej dziczy - rzecz o Beskidzie Niskim i urokach kąpieli w potokach”)
   Witold Stawski, Andrzej Kucharczyk („Pokonać Horn”)
   Michał Przybyszewski (Telekonferencja z Indonezji?)
   Wojciech Ziemnicki (Islandia)
   Ekipa Śladami Marzeń czyli Jaśmina Jurecka i Tomasz Labus /Zobacz profil podróżnika Śladami Marzeń/

Nie zabraknie także występów. Jurij Tokar zabierze nas w „Muzyczną podróż dookoła świata”, a Zespół Indian IMAYRA uraczy niezwykłymi dźwiękami. W orientalny klimat wciągnie nas taniec brzucha, a Słowianie zaprezentują rekonstrukcję walki. Na deser zagra i zaśpiewa Grzmiąca Półlitrówa słynąca ze znanych nam wszystkim szant i repertuaru własnego.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną wystawy: „20 najlepszych zdjęć z Wikimedii”, Fotografie ze światowych pism turystycznych (Krystian Bilelatowicz) oraz wystawa zdjęć nadesłanych na konkurs „Nasze też jest piękne”.

Festiwal Podróżniczy będzie doskonałą okazją do prezentacji lokalnych firm, których działalność silnie związana jest z turystyką. Swoje stoiska przygotuje m.in. Okrąglica z opowieściami Pana Kobalczyka. Szkoła Żak pomaluje buźki dzieciom, i wymasuje gości Piękne Taitanki zaprezentują Filię Uniwersytetu Łódzkiego, a Uniwersytet Trzeciego Wieku opowie o swoich możliwościach studiowania. Atrakcje turystyczne powiatu tomaszowskiego przedstawi Starostwo. Nie zabraknie wielkich owadów z Mikrokosmosu i pięknych żeglarek z Pub-u Keja. Uraczymy się miodem i zajrzymy do wioski słowiańskiej przygotowanej przez OK. Tkacz.

Organizatorzy przygotowali również warsztaty, podczas których poznamy tajniki fotografii, dowiemy się, jak wybierać oferty turystyczne i jak przetrwać wakacje bez prądu.

To tylko niektóre z atrakcji, w jakie obfitować będzie I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy. Pamiętajmy też, by zabrać ze sobą plastikowe korki, które zbieramy dla Dariusza.

Od 13 do 16:30 będzie można oddawać krew, ratując tym samym czyjeś życie.

Gdzie odbywa się I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy? Św. Antoniego 57/61, Tomaszów Mazowiecki, Polska, Zobacz na mapie
 
Start imprezy w najbliższą niedziele od godz. 10.00 Hali w ZSP nr 2 (Gastronomik)
 

facebook.com/TomaszowskiFestiwalPodrozniczyI Tomaszowski Festiwal Podróżniczy


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2012, Festiwal, I Tomaszowski, Podróże, Podróżniczy, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »