kraj:
Polska
22-10-2012, 14:23 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Podróże

Tydzień w transporcie: był sobie dworzec

O skandalicznym wandalizmie, zaskakujących warunkach pogodowych, spełnionej obietnicy sprzed czterech lat i kiepskiej sytuacji gospodarczej dużej branży przeczytacie w najnowszym wydaniu Tygodnia w transporcie. Zapraszamy do lektury!


Mgła!

 
Wiadomość ważna i nadal aktualna: mgła paraliżuje polskie lotniska, zwłaszcza te w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Samoloty z zagranicy są przekierowywane do innych, często bardzo odległych portów lotniczych. Starty są przesuwane w czasie na bliżej niesprecyzowane terminy. Pasażerowie narzekają na organizacyjny chaos: władze lotnisk nie zawsze informują o tym, gdzie wylądują przekierowane maszyny, czy kiedy odbędzie się lądowanie.
 
 

Katowice: był sobie dworzec...

 
W Katowicach nadal trwają prace wykończeniowe w nowo powstającym budynku dworca, perony są jednak gotowe od dłuższego czasu. A raczej były, bo znów nadają się do remontu. To zasługa pseudokibiców, którzy wracając z meczu, jaki odbył się w Gliwicach, zniszczyli m.in. wyświetlacze, ławki i kosze, a także wyrwali kostkę brukową. Co gorsza, ucierpieli także pasażerowie czekający na pociąg oraz ochraniający ich policjanci. Przestępców złapano - PKP będzie domagać się od nich pokrycia kosztów napraw. Nie wiemy jeszcze, jakie zarzuty zostaną im postawione.
 
 

LOT: Dreamliner! Wreszcie!

 
Po czterech latach opóźnień zamówiony przez linie LOT Boeing 787 Dreamliner jest już gotowy! Najnowocześniejszy samolot świata, którego cykl produkcyjny naznaczyło mnóstwo problemów, odbył dziewiczy lot - był to trzygodzinny rejs testowy, wykonany na obszarze amerykańskiego stanu Waszyngton.
 
 

Irlandia: hotelarze toną w długach

 
Sytuacja właścicieli hoteli w Irlandii jest - mówiąc delikatnie - trudna. Średnie zadłużenie pojedynczego pokoju hotelowego wynosi 113 000 euro, zaś łączny dług branży wobec banków powoli zbliża się do 7 miliardów euro. Jeżeli przedsiębiorcy nie zredukują zadłużenia przynajmniej o jedną trzecią jego wysokości w ciągu pięciu lat, kraj musi przygotować się na falę bankructw lokali noclegowych.
 
 

Alaska Airlines: przeklęte mundury!

 
Informacja przeterminowana, bo z maja, ale ciekawa - warto o niej wspomnieć, jako że przeoczyły ją polskie media. Niedługo przed wakacjami nowe mundury stały się największym problemem pracowników amerykańskiej linii Alaska Airlines. Członkowie załóg samolotów utrzymywali, że odzież przyprawiła ich o gwałtowne reakcje alergiczne, takie jak pieczenie skóry czy wypadanie włosów. Władze linii nie wiedziały, w czym problem, ponieważ mundury zostały wykonane u sprawdzonego producenta. Problemem okazały się nowe rodzaje włókien. Przewoźnik zapewnił swoim pracownikom alternatywne kostiumy.
 
 

Promocje, okazje, atrakcyjne oferty

 
Sindbad kontynuuje świąteczną ofensywę. W ramach promocji możecie kupić bilety dwustronne do Wielkiej Brytanii za 399 zł oraz do Włoch za 499 zł. Warunkiem skorzystania z atrakcyjnej ceny jest wykupienie biletu na przejazd w określonym przez przewoźnika terminie. Szczegóły oferty znajdziecie na blogu portalu BiletyAutokarowe.pl.
 
EP Eurolinie Plus uruchomiły połączenie Polska-Ukraina. Autokary wyjeżdżają z Krakowa, Rzeszowa i Jarosławia, a ich miasta docelowe to Lwów, Równe, Żytomierz i Kijów. Roma-Bus i Globus zaplanowały natomiast dodatkowe kursy w okresie świątecznym - szczegóły na naszym blogu i w systemach rezerwacji.
 
Z okazji wprowadzenia zmian w regulaminie linii Almabus II przypominamy: czytajcie regulaminy - i to przed zakupieniem biletu. Różni przewoźnicy ustanawiają różne zasady, np. odnośnie przewozu bagażu czy zwierząt. Warto zapoznać się z nimi jak najwcześniej, aby uniknąć niespodzianek.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: myślcie o zimie
 
* * *
 
Artykuł przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl. Kup Bilety autokarowe Sindbad, Eurolines, Eurobus i ponad 90 innych znanych i cenionych linii. Zero prowizji, ceny jak na dworcu, skuteczna pomoc i odbiór w kilka minut - to tylko część naszych zalet. Zapraszamy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Alaska Airlines, Bilety Autokarowe, Dreamliner, Mgła, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »