kraj:
Polska
29-10-2012, 14:32 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: latając na oleju po frytkach

Poprzedni tydzień był spokojny, ale przeczuwamy, że ten będzie wyjątkowo interesujący. I to nie tylko ze względu na huragan, który nadciąga nad Nowy Jork. Jesteśmy ciekawi, jak branża i media zareagują na pomysł przerobienia oleju do smażenia na paliwo lotnicze. Szczegóły poniżej.

Skrytki już czynne

 
Nowy tydzień witamy dobrą informacją: na lotnisku Chopina w Warszawie można już korzystać z samoobsługowych skrytek do przechowywania bagażu.
 

Nie polecicie. Huragan!

 
PLL LOT poinformowały, że z powodu nadciągającego do Nowego Jorku huraganu Sandy zaplanowane na 29 października rejsy na trasie Warszawa - Nowy Jork - Warszawa zostały odwołane. W tej chwili nie jest jeszcze wiadome, co będzie z kursami zaplanowanymi na kolejne dni.
 

Chińczycy chcą latać na oleju po frytkach

 
Chińscy naukowcy pracują nad sposobem wykorzystania oleju zużytego przy smażeniu potraw do produkcji paliw lotniczych. Takie rozwiązanie, choć brzmi jak czysta fantastyka, pozwoliłoby branży poczynić ogromne oszczędności. Chiny rocznie zużywają 29 milionów ton oleju - o dziewięć milionów ton więcej niż wynosi zużycie paliwa lotniczego.
 

Eurolines wymienia

 
Jedna z największych linii autokarowych w Europie wymienia autokary kursujące na trasie Polska - Włochy. Zmiany mają zwiększyć komfort przejazdu. Nie byłoby w tej wiadomości nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że do świeżych pojazdów zostanie wprowadzona nowa załoga. Nie podano, dlaczego dotychczasowe zespoły idą w odstawkę - czyżby chodziło o przerwanie monotonii związanej z obsługą jednego połączenia? Czy może jakość obsługi była niezadowalająca? Jeśli dowiemy się czegoś więcej, nie omieszkamy was poinformować.
 

Okazje, promocje, zniżki

 
VT Eurolines zorganizowały promocję związaną z wprowadzeniem do obiegu nowej karty zniżkowej. Karta "Podróżuj z nami" uprawnia do korzystania z 35-procentowego upustu przy zakupie biletu na dowolny kurs z oferty przewoźnika. To znaczy, że do niektórych krajów można pojechać już za 89 zł. Co zrobić, aby otrzymać kartę? Regulamin przewiduje zakup trzech biletów VT Eurolines i wypełnienie krótkiego kwestionariusza, ale między 25 października a 30 listopada możecie uzyskać kartę już po zakupie jednego biletu. Warto.
 
Linia Superpol otwiera się na pasażerów podróżujących do Włoch. Jeżeli kupisz bilety dwustronne na wyjazd i powrót przed 30 listopada, otrzymasz 15 procent zniżki.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: był sobie dworzec
 
* * *
 
Jak zawsze, przegląd przygotowała redakcja BiletyAutokarowe.pl - serwisu, w którym najtaniej, najłatwiej i najszybciej kupisz bilety autokarowe do Hiszpanii, Francji, Anglii oraz blisko 30 innych krajów Europy. Ponad 90 przewoźników, 24 tysiące połączeń, promocje i stałe zniżki czekają na Ciebie - a zatem korzystaj!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Eurolines, Huragan, LOT, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »