kraj:
Austria
07-11-2012, 12:39 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

brak opisu

, Kunsthalle Wien © Susanne Bisovsky

Listopad miesiącem fotografii w Wiedniu

Miesiąc listopad to w austriackiej stolicy czas całkowicie poświęcony fotografii artystycznej. Od 30. października do 30. listopada 2012 trwa tutaj największy festiwal fotografii w całej Austrii „Eyes On - Miesiąc Fotografii Wiedeń“.

225 różnych wystaw fotograficznych i imprez towarzyszących tworzą tegoroczny program wiedeńskiej imprezy, która już po raz piąty wpisuje się w międzynarodowy projekt „Europejski Miesiąc Fotografii“. Oprócz Wiednia w projekt zaangażowane są inne stolice europejskie m.in. Berlin, Bratysława, Paryż, Budapeszt, Luxemburg i kilkaset różnych instytucji kulturalnych.
 
„Eyes On“ jest juz stałym punktem w kalendarium kulturalnym Wiednia, który nadaje sztuce fotografowania odpowiedniego wymiaru w dzisiejszych czasach. Szerokie spektrum fotografii artystycznej,  od klasycznego portretu do fotografii abstrakcyjnej, przedstawiają wystawy w znanych muzeach, galeriach ale również w przestrzeni miejskiej i alternatywnych miejscach wystaw.
I tak:

Muzeum MUSA (Felderstraße 6-8) zaprasza na wystawę „distURBANces“ wystawę, którą współtworzą wszystkie uczestniczące w projekcie miasta.

KunstHaus Wien (Untere Weißgerberstraße 13) zaprasza na „Sztukę automatów fotograficznych. Od surrealistów do Warhola i Rainera“. Ponad 300 eksponatów wystawy przygotowanych przez 60 międzynarodowych artystów to wnikliwe spojrzenie na „estetykę za kurtyną“ i kreatywno-artystyczne podejście do fotografii z tzw. automatów fotograficznych.

Natomiast Muzeum Żydowskie (Dorotheergasse 11) proponuje wystawę „Vienna’s Shooting Girls” prezentującą prace fotograficzne kobiet pochodzenia żydowskiego z Wiednia. Wystawę można zwiedzać do 03. marca 2013 r. Filia tego Muzeum przy Judenplatz 8 zaprasza 07. listopada na otwarcie wystawy „Dziś w Wiedniu 2012. Fotografie żydowskiej współczesności Josefa Pollerossa”.

Zobacz także: Nowy adres na kulturalnej mapie Wiednia Willa Klimta
 
To tylko kilka wybranych propozycji programu, szerszą gamę listopadowych wydarzeń z fotografią artystyczną w roli głównej można odnaleźć na stronie internetowej festiwalu: www.eyes-on.at

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Eyes On, Festiwal, Fotografia artystyczna, Wiedeń, Wystawa fotograficzna


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »