kraj:
Polska
autor: KLA
07-11-2012, 14:13 komentarzy: 0

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska zimy się nie boi

„My się zimy nie boimy” – takie hasło miga na stronie internetowej parku miniatur w Kowarach koło Karpacza, gdzie pod koniec października, mimo niesprzyjającej aury, otwarto najnowszy obiekt – pałac z czeskich Jilemnic.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

W przyszłym roku park będzie obchodził 10-lecie działalności. Powstał na miejscu dawnej fabryki dywanów. Turyści mogą podziwiać modele pałaców, zamków, klasztorów i innych atrakcji Dolnego Śląska, wykonane przeważnie w skali 1:25, choć niektóre budowle, dla ich wiernego odtworzenia, wymagały większej skali – 1:50.

Zrobione z odpornych na działanie sił natury materiałów i przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik, miniatury ustawione zostały na zielonych murawach, które ostatnio niejednokrotnie przysypał już śnieg. Mimo to park nadal zaprasza do oglądania: Pałacu Królewskiego z Mysłakowic, Pałacu „Spiż” z Miłkowa, znanego z kilku polskich produkcji Zamku Czocha, Bazyliki Mniejszej z Krzeszowa, Kościoła Wang, Dworku Wdowy czy Śnieżki.

Gdzie jest Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska? Zamkowa 9, 58-530 Kowary, Polska, Zobacz na mapie

Najnowszym modelem jest XVI-w. pałac z czeskich Jilemnic w Karkonoszach – inauguracje tej atrakcji relacjonowała nawet telewizja od naszych sąsiadów zza południowej granicy. Warto przy okazji dodać, że oryginał pałacu słynie z posiadania unikatowej, mechanicznej betlejemskiej szopki grającej z przełomu XIX i XX w.

Władze Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska pomyślały o odpowiedniej infrastrukturze gastronomicznej oraz parkingu na 150 samochodów.

To naturalnie nie jedyny park miniatur w naszym kraju. Do najciekawszych należą: Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży, Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie koło Wadowic, Skansen miniatur w Pobiedziskach koło Poznania, Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie, Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie.

Zobacz także: Radom wart odkrycia: cuda, Malczewski w oryginale i zacne piwo

Źródło: park-miniatur.comZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Miniatur, Park, Zabytków Dolnego Śląska


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »