kraj:
Polska
12-11-2012, 10:44 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: urzędnicy dostrzegli biurokrację?

W dzisiejszym wydaniu przeglądu wiadomości przeczytacie o szalejącej biurokracji, francuskich hotelach, biletach lotniczych za 2,50 euro i ulepszaniu transportu autokarowego. Zapraszamy do lektury.

NIK kontroluje branżę

 
Wakacyjna fala bankructw biur podróży nie uszła uwadze Narodowej Izby Kontroli. Kontrolerzy przeprowadzili inspekcję w firmach oferujących wycieczki i doszli podobno do ważnych wniosków. Jakich? Tego jeszcze nie wiemy, bo na razie zapowiedziano tylko publikację raportu. Co jest bardzo ciekawe, bo wygląda na to, że mamy do czynienia z pierwszą w historii kampanią reklamową publikacji NIK-u.
 
Co więcej, przedstawicielka Ministerstwa Sportu i Turystyki powiedziała, że potrzebne jest szybkie uszczelnienie prawa, aby zapobiec dalszym upadłościom, ale jednocześnie zauważyła, że branża jest już tak regulowana, że dodatkowe przepisy mogą spowodować jeszcze większą katastrofę. Czyżby urzędnicy zaczęli zauważać, że polska turystyka tonie w oceanie biurokracji?
 

Francja zmienia gwiazdki

 
We Francji zmieniono warunki przyznania hotelowi trzech gwiazdek: teraz oferowane jednoosobowe pokoje muszą mieć co najmniej 13,5 m2 i muszą być zamykane na klucz (wcześniej nie było takiego obowiązku!!!); do tego w hotelu powinna się znaleźć "niewyszukana restauracja" i sala spotkań. Brzmi zachęcająco, nieprawdaż? Przypominamy, że każdy kraj ma własne standardy, jeżeli chodzi o gwiazdki, więc nie kierujcie się francuskimi wytycznymi, jeżeli wybieracie polski hotel.
 

Wizz Air zmienia zasady klubu stałego klienta

 
Xclusive Club, czyli klub stałego klienta Wizz Air, zmienił nazwę na Wizz Discount Club. Wraz z nią zmieniły się zasady korzystania z promocji dla członków. Teraz każdy posiadacz karty może zapłacić o 10 euro mniej za każdy bilet kosztujący więcej niż 12,50 euro. Ze zniżki może skorzystać również do dziewięciu osób podróżujących z klubowiczem, pod warunkiem, że wszyscy złożyli wspólną rezerwację.
 

PKS Warmia upraszcza sprawy

 
E-583, CL-100A, E-579 - to tylko niektóre z numerów linii obsługiwanych przez PKS Warmia. Jeżeli uważacie je za przesadnie wymyślne i trudne do zapamiętania, ucieszycie się z faktu, że przewoźnik zmienił je na 53, 54 i 57. Uproszczeniu uległy również inne linie obsługiwane przez Warmię. Dobre posunięcie.
 

Okazje, promocje, tanie bilety

 
Przewoźnik autokarowy Sindbad objął promocją przewozy do Grecji, umożliwiając zakup biletów na wyjazdy 12 i 19 grudnia już za 300 zł. Przejazd obustronny kosztował natomiast 560 zł. W chwili pisania tego artykułu nadal można kupić miejscówki objęte promocją, lecz ich cena jest nieco wyższa - zapewne z uwagi na mniejszą liczbę wolnych miejsc i powoli zbliżający się termin wyjazdu.
 
AGAT zaczął współpracę z ukraińskim przewoźnikiem Kobra, dzięki czemu oferta linii powiększyła się o przejazdy m.in. do Kijowa i Charkowa.
 
LOT zaczął kursować z Warszawy do Stuttgartu, a w wielu terminach to jego oferta jest najtańsza. Zapraszamy do rezerwacji na www.lotnicze-bilety.pl.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: długi weekend
 
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja BiletyAutokarowe.pl, czyli największego polskiego serwisu oferującego bilety na autokary do Holandii, Francji, Belgii oraz blisko 30 innych krajów Europy.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, NIK, Podróże, Turystyka, Wizz Air, Wizz Discount Club


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »