kraj:
Polska
29-11-2012, 12:46 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Questingowy rekord w Bałtowie

Ponad 30 tys. turystów odwiedzających Bałtów w tym roku skorzystało z questingu. Nieoznakowane ścieżki turystyczne, prowadzące m.in. śladami dinozaurów w Żydowskim Jarze, czy opisujące miłosne perypetie księżnej Druckiej – Lubeckiej okazały się turystycznym hitem świętokrzyskiej miejscowości.

Questing - mapa Questing - mapa

Questing to alternatywna forma turystyki, która stawia przed turystą wyzwanie odnalezienia skarbu. Wiosną w Bałtowie oddano do użytku 10 niezwykłych questów – nieoznakowanych ścieżek, po których podróżnik prowadzony jest za pomocą wskazówek zawartych w niecodziennej ulotce z mapą. Poszukując drogi do skrzynki ze schowaną w niej pieczątką, uczestnicy muszą wykonać szereg zadań i rozwiązać zagadki, które ściśle związane są z danym miejscem, jego topografią, historią, czy kulturą.

Sukces questingu pokazuje, jak na przestrzeni ostatnich lat zmienił się model turystyki – mówi Łukasz Wilczyński z agencji Planet PR, autoryzowanego przedstawiciela questingu w Polsce – Dziś turyści poszukują atrakcji, które nie tylko wzbudzą ich chwilową ciekawość, ale także zaangażują i pozwolą przeżyć ciekawą przygodę. Taka forma aktywności nie tylko dostarcza rozrywki, ale także edukuje i pozwala, by wspomnienia związane z danym miejscem zostawały z podróżnikiem na długo po powrocie do domu.

Gdzie jest Bałtów? Polska, Zobacz na mapie

Questing - mapa
Questing - mapa dla dzieci

Wkrótce questy będzie można rozwiązywać już na terenie całego Krzemiennego Kręgu, gdzie w ramach projektu finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich powstanie kolejnych 10 ścieżek. Dodatkowo na ich podstawie zostanie zbudowanych 10 scenariuszy grywalizacyjnych, czyli nietypowych koncepcji zwiedzania opartych na mechanizmach znanych z różnych gier. Kolejną atrakcję mają stanowić storytellerzy – lokalni narratorzy, bajarze, którzy będą budować opowieści i przedstawiać historie oraz legendy związane z regionem.

Zobacz także: Podkarpackie: Szlak Militarny – Hitler, Mussolini i Linia Mołotowa

Projekt łączący trzy nowatorskie narzędzia: questing, grywalizację i storytelling będzie  pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce i ma szansę stać się nową wizytówką regionu. 

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Bałtowo, Questing, Questingowy rekord, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »